
Мосхи чинять розпусту не розрізняючи ні статі, ні способу, злягаються з блудницями чи хлопчиком, який її заміняє - головне зняти з шиї хрест або закрити зображення святих, - Яків Рейтенфельс, «Казання про Московію», 1670-1673
Мосхи чинять розпусту не розрізняючи ні статі, ні способу, злягаються з блудницями чи хлопчиком, який її заміняє - головне зняти з шиї хрест або закрити зображення святих, - Яків Рейтенфельс, курляндський дворянин Речі Посполитої, дипломат. «Казання про Московію». 1670-1673.
Нагадаємо, на Прощену неділю Патріарх РПZ Кирил у своїй проповіді згадав, що на Донбасі восьмий рік ллється кров і назвав причину цього кровопролиття.
За його словами, ця "світова влада" вже підготувала тест на лояльність - перепустку у світ надмірного споживання.
"А знаєте, що то за тест? Тест дуже простий і водночас жахливий – це гей-парад. Вимоги до багатьох провести гей-парад і є тестом на лояльність до наймогутнішого світу; і ми знаємо, що якщо люди або країни відкидають ці вимоги, то вони не входять у той світ, вони стають для нього чужими", - підсумував очільник РПZ.
Проповідь Патріарха РПЦ не пройшла непомічено. Протодиякон Андрій Кураєв назвав її найганебнішою та прикладом найнижчої маніпуляції.
"У ці хвилини Патріарх Кирил промовляє найганебнішу зі своїх проповідей. Вона увійде в історію як приклад найнижчої маніпуляції. Коротко: ЗС РФ в Україні боряться з п*расами. І пробачати тут було б недоречно...", - написав Кураєв у себе на Фейсбуці.
Представники "руского мира" як у Москві, так і за її межами в Україні традиційно зневажливо відгукуються про Європу, образливо обзиваючи її Гейропою за неправомірне, на їхню думку, толерування прав ЛБГТ-спільноти.
Водночас, як засвідчує Яків Рейтенфельс, курляндський дворянин Речі Посполитої, дипломат у «Казанні про Московію» (1670-1673), самі росіяни віддавна віддавалися саме розпусті, вдаючи при цьому із себе святенників: знімаючи натільного хреста і відвертаючи до стіни ікони.
BukNews висловлює вдячність буковинцю, колекціонеру та досліднику старожитностей Миколі Салагору, який звернув увагу наших журналістів на це місце у творі «Казання про Московію», 1670-1673, курляндського дворянина Речі Посполитої, дипломата Якова Рейтенфельса.