Українців спантеличили ціни на квартири в Чернівцях

Українців спантеличили ціни на квартири в Чернівцях

13.02.2023, 09:08

Стали відомі найсвіжіші ціни на квартири у містах на заході України. Незмінним лідером за рівнем цін на заході залишається Львів. А ось на другу позицію війна в Україні висунула Ужгород.

За скільки можна придбати житло у Львові, Ужгороді, Луцьку та інших обласних центрах західного регіону, свідчать дані агенції ЛУН Місто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ласу комунальну нерухомість на Головній звільнять від дитячої стоматологічної поліклініки

У Чернівецькій області ціни на котеджні містечка в Карпатах зросли з 15 828 до 21 700 грн за кв. м: скуповують переселенці за безцінні краєвиди

Ціни на квартири у Чернівцях вдвічі вищі, ніж були до 24 лютого, хоча є й мародерські

Найдорожчі квартири на вторинному ринку західного регіону можна зустріти у Львові, Ужгороді, Луцьку та Чернівцях. Якщо позиції Львова, як столиці Західної України, очевидні, то решта міст вибилися в лідери несподівано. Щодо Ужгорода та Чернівців, то вони виявилися одними з найбільш спокійних регіонів, які можна порівняти з оазами розміреного довоєнного життя. Та й Луцьк не зазнає частих обстрілів. Він розташований далеко від основних логістичних маршрутів, що також робить його безпечнішим.

Таким чином, ціновий ряд однокімнатних квартир на вторинному ринку житла у містах західного регіону виглядає так:

Львів – 2,1 млн грн;
Ужгород – 1,6 млн грн;
Луцьк, Чернівці – 1,5 млн. грн;
Рівне, Тернопіль – 1,4 млн грн;
Хмельницький – 1,2 млн;
Івано-Франківськ – 1,1 млн.

При цьому, якщо брати за основу вартість квадратного метра готового житла з ремонтом, ціни будуть такі:

Львів – 51 000 грн/м2;
Ужгород – 39 000 грн/м2;
Луцьк - 36 000 грн/м2;
Рівне, Тернопіль – 33 000 грн/м2;
Хмельницький – 28 500 грн/м2;
Івано-Франківськ - 26 000 грн/м2.
Українців спантеличили ціни на квартири в містах на заході країни: де житло коштує дешевше

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернівцях та області під час війни зросли ціни на нерухомість у новобудовах

У Чернівцях за час війни вартість оренди за квадратний метр комунального майна зросла на 7% до 472 грн/м2 і є вишою, ніж у Києві

Нагадаємо, що ці ціни стосуються вторинного ринку житла. А ось при інвестиціях у новобудову рейтинг цін по містах виглядає дещо інакше:

Львів – 44 500 грн/м2;
Ужгород - 43 600 грн/м2;
Івано-Франківськ - 23 500 грн/м2;
Рівне – 29 700 грн/м2;
Тернопіль – 24 000 грн/м2;
Луцьк - 26 000 грн/м2;
Хмельницький 21 500 грн/м2.

Як змінюватимуться ціни на квартири вже найближчим часом

Вирішальну роль у ціноутворенні гратимуть не ринкові чинники, а військово-політичні. Дуже багато залежатиме від успіхів ЗСУ. Якщо українська армія впевнено пожене ворога та почне відвойовувати території на сході країни, то ринок житла на це відреагує дуже швидко, вважає директор з маркетингу ЛУН Денис Судилковський.

"За останніми соціологічними дослідженнями, станом на січень 2023 року 45% вимушених переселенців вже повернулися додому. Це пожвавлює всі ринки: як придбання готового житла, так і збільшення інтересу до інвестицій у новобудови в січні 2023 року", - каже експерт.

При цьому після завершення військових дій очікується активний попит на житло в містах, де буде багато роботи. Очевидно, це будуть, насамперед, міста західного та центрального регіонів, адже на сході відновлення практично доведеться починати з нуля.

Причому, чим більше буде вакансій у регіоні, чим вищий попит на робочу силу, тим вище в ньому зростатимуть ціни на житло. Тому людям, в яких "припадають пилом" у банку заощадження, можна вже зараз подумати про вигідне вкладення грошей у житлову нерухомість. Поки вона ще недорога.

 

 

BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua         
  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів.  

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com 

(Вдячні колегам з сайту РІСУ за чітке формулювання типових для всіх незалежних ЗМІ країни обставин, в яких їм доводиться працювати  і зумовлених цим потреб).  

 Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском. 

1