У Клічука не підтримали пропозицію Бурбака позичити кошти на ПП «Красноїльськ» та «Дяківці»

У Клічука не підтримали пропозицію Бурбака позичити кошти на ПП «Красноїльськ» та «Дяківці»

16.06.2022, 19:34

Виділити з міського бюджету субвенції або поворотну фінансову допомогу у розмірі 20 мільйонів гривень для розбудови і відкриття пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" - таке протокольне рішення ініціював на сесії Чернівецької міськради депутат від фракції "Пропозиція" Степан Руденко.

Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дяківці» можна відкрити за 2-3 тижні: Клічуку пропонують позичити 20 мільйонів митникам для добудови нового КПП на кордоні з Румунією

Нардеп з Буковини проінспектував багатостраждальний довгобуд КПП "Дяківці" для деяких посадовців і повідомив про "загадковості" на будівництві, які були навіть минулої осені

Зокрема, депутат запропонував підготувати та внести на розгляд міськради необхідні проєкти рішень щодо виділення коштів на зазначені пункти пропуску.

"Враховуючи звернення Державної митної служби України, нагальну потребу в умовах воєнного стану у збільшенні пропускної можливості україно-румунського кордону для забезпечення потреб ЗСУ, ввезення гуманітарної допомоги та створення нових логістичних маршрутів для відновлення та активізації української економіки, в інтересах розвитку Чернівецької області та Чернівецької міської громади, підвищення їх інвестиційної привабливості та туристичної доступності фінансовому управлінню підготувати та внести на розгляд міської ради необхідні проекти рішень щодо виділення з міського бюджету субвенцій або поворотної фінансової допомоги у розмірі 20 млн грн для розбудови і відкриття пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці"", - запропонував Степан Руденко.

"Державна митна служба України просить міську раду розглянути можливість виділення з міського бюджету субвенцій або поворотної фінансової допомоги у розмірі 20 мільйонів гривень для розбудови та відкриття пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці".

Водночас звертаємо увагу, що відкриття нових пунктів пропуску має безпосередній вплив на розвиток регіону внаслідок збільшення вантажо- і пасажиропотоків, зростання туристичної доступності та інвестиційної привабливості", - йдеться у зверненні Державної митної служби України.

За інформацією Держмитслужби, на сьогодні на території Чернівецької області завершується будівництво двох міжнародних пунктів пропуску "Красноїльськ" і "Дяківці".

"Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року №333 зазначені пункти пропуску відкриті для міжнародного сполучення. Крім того, нотою Міністерство закордонних справ Румунії від 2 червня 2022 року підтвердило відкриття зазначених пунктів пропуску в умовах, передбачених чинною двосторонньою Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про відкриття пунктів пропуску для міжнародного сполучення 31 серпня 2012 року", - йдеться в листі Держмитслужби.

Утім, депутати ЧМР більшістю голосів не підтримали цю пропозицію щодо виділення коштів.

Нагадаємо, «Наразі на румунській ділянці на 90% готовий пункт пропуску «Красноїльськ» і приблизно на 60% – «Дяківці», що в Чернівецькій області. Це нові шляхи, особливо «Дяківці», які візьмуть на себе вантажні пропускні спроможності пункту пропуску «Порубне», в якому накопичувалось до тисячі вантажівок», – про це сьогодні зазначив Ігор МАТВІЙЧУК – заступник начальника штабу – начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління на пресконференції, що відбулася у UKRAINE MEDIA CENTER у Львові.



Що відомо про реконструкцію ПП "Дяківці" та "Красноїльськ":

Реконструкцію пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" розпочали у 2015 році в межах реалізації Програми прикордонного співробітництва "Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013" Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ППС ЄІСП).

Наприкінці 2017 року термін дії ППС ЄІСП закінчився, однак реконструкція міжнародних автомобільних пунктів пропуску не була завершена у зв'язку з технічними і фінансовими проблемами (інфляція, зміна нормативів у сфері будівництва, додаткові роботи тощо).

Після реорганізації Державної фіскальної служби України новостворена Державна митна служба України поновила дії щодо реконструкції та відкриття цих пунктів пропуску.

Протягом 2020-2021 років об'єкти незавершеного будівництва "Реконструкція пункту пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" були прийняті на баланс Держмитслужби, проведене обстеження об'єктів та об'ємів виконаних у 2015-2017 роках робіт, здійснене коригування проєктної документації та розпочаті будівельні роботи згідно з відкоригованими об'єктами реконструкції.

Станом на 1 січня 2022 року будівельна готовність ПП "Красноїльськ" становила понад 80%, "Дяківці" - 35%.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" відповідно до бюджетного розпису Держмитслужби на реконструкцію цих пунктів пропуску були передбачені видатки, як ідавали змогу завершити будівництво та ввести їх в експлуатацію у цьому році. Однак у зв'язку з початком агресії РФ проти України та введенням військового стану постановами Кабміну від 10 березня 2022 року №245 та від 1 квітня 2022 року №401 зазначені видатки були спрямовані до резервного фонду державного бюджету.



Скільки ще потрібно коштів:

За інформацією Держмитслужби, для повного завершення робіт за об'єктами так відкриття їх для міжнародного руху в 2022 році необхідно 113 407 мільйонів гривень, а саме:

- для реконструкції ПП "Красноїльськ" - 39 982 тис грн;

- "Дяківці" - 73 425 тис грн.

Через обмежене фінансування Держмитслужбою разом із підрядними організаціями, які виконують будівельні роботи з реконструкції пукнтів пропуску опрацьоване питання відкриття зазнасених пунктів за тимчаосовою схемою. Для цього необхідно орієнтовно 20 мільйонів гривень.

 
Джерело: molbuk.ua
 
 
 
Редакція BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua   
  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів.  

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com 

(Вдячні колегам з сайту РІСУ за чітке формулювання типових для всіх незалежних ЗМІ країни обставин, в яких їм доводиться працювати  і зумовлених цим потреб).  

 Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском. 

 
1