Стало відомо, чи справді Прут обмілів за останні чотири роки

Стало відомо, чи справді Прут обмілів за останні чотири роки

26.07.2022, 12:11
На Буковині проаналізували коливання рівнів води річки Прут за останні чотири роки і засвідчили зменшення показників 
 
За даними Чернівецького гідрометеорологічного центру та власних спостережень Чернівецького рибоохоронного патруля можна зробити порівняльну характеристику рівнів води на р. Прут за останні чотири роки.
 
Так, у 2019 році у березні місяці рівень води у р. Прут становив - 100 см при максимальних опадах 15-18 мм. В 2020 та 2021 становив близько 60 см. Порівнюючи з цьогорічною зимою, яка характеризувалася досить теплою погодою та низькою кількістю опадів, рівень води в березні 2022 року становив 18 см при максимальних опадах 0,2-3 мм.
 
В період нересту (квітень-травень) з роками також спостерігається значне зменшення рівня води. Зокрема, у квітні і травні 2019 року показник рівня води становив 118 і 150 см, у 2022 році – 64 і 58 см відповідно.
 
В останні роки чи не щороку спостерігається низька водність під час весняного періоду. Наприклад, 2020 рік почався посушливо: опадів практично не було, рівень води був мінімальний. Натомість в червні відбулися три паводки і рівень води становив 544 см при максимальній кількості опадів 17- 20 мм.
 
Аналізуючи червень 2022 року порівнявши з минулими роками, то рівень води річки був набагато меншим і сягав всього 30 см з максимальними опадами 2-14 мм.
 
Проведений аналіз коливання рівнів води р. Прут за даний період свідчить про значну динамічність рівнів води впродовж річного циклу та зменшення показників рівня води.
 
Державними інспекторами і відділом іхтіології та регулювання рибальства постійно проводяться рибоохоронні рейди під час яких здійснюється спостереження за рівнем води. 
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Буковині катастрофічно обмілів Прут: у Чернівцях річка подекуди взагалі зникла
 
ДОВІДКОВО
 
Водність річки Прут та її вплив на водні біоресурси.  Річка Прут – одна з найбільших річок, що протікає в Західній Україні, Республіці Молдова та Румунії, і одна з основних приток р.Дунай. У річці мешкають різноманітні, в тому числі й червонокнижні види риб. Тут водиться підуст, головень, лящ, окунь, струмкова та райдужна форель, сазан, плітка, жерех, харіус, судак, тощо. Одним із найважливіших факторів для життя риб є рівень води, різкі зміни якого (підйоми і падіння) можуть призвести до загибелі риби, ікри та молоді. 
 
Редакція BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua       
  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів.  

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com 

(Вдячні колегам з сайту РІСУ за чітке формулювання типових для всіх незалежних ЗМІ країни обставин, в яких їм доводиться працювати  і зумовлених цим потреб).  

 Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском.

1