'Нафтогаз' хоче відключити Чернівцігаз через борги за газ

"Нафтогаз" хоче відключити Чернівцігаз через борги за газ

05.11.2022, 08:17

Чернівцігаз потрапив до переліку восьми компаній, які "Нафтогаз" вимагає відключити від газопостачання через борги. Сумарний їх борг за газ, відібраний на власні виробничо-технологічні потреби, перевищив 4,4 млрд грн. 

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", дочка НАК "Нафтогаз України", вимагає відключити від газопостачання вісім облгазів: Дніпрогаз, Дніпропетровськгаз, Луганськгаз, Харківгаз, Харківміськгаз, Чернівцігаз, Мелітопольгаз і Маріупольгаз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Горда з "Чернівцігазу" та решта менеджерів РГК протистоять законним спробам "Нафтогазу" отримати управлінський контроль над облгазами Фірташа, - джерело

У "Чернівцігазу" та решти облгазів Фірташа заберуть державні газові труби

Заарештовані облгази Фірташа передали "Нафтогазу" - ЗМІ

Уряд ще в березні 2022 року зобов’язав "Нафтогаз" постачати природний газ виробникам тепла, обл- та міськгазам у рамках покладення спеціальних обов’язків. Облгази доставляють газ споживачам, і в процесі відбирають газ із системи на власні виробничо-технологічні потреби, неважливо — є в них самих договір із постачальником чи немає.  

Вісім облгазів не змогли укласти договір з "Нафтогазом" на спеціальних умовах. За законом, без підписаного договору облгази автоматично стали клієнтами резервного постачальника газу — постачальника "останньої надії" (ПОН), тієї ж ГК "Нафтогаз України", проте за вищою ціною газу. В результаті, сумарний борг цих облгазів за газ, відібраний на власні виробничо-технологічні потреби, перевищив 4,4 млрд грн. станом на  1 листопада.  

Керівник ГК "Нафтогаз України" Сергій Беляєв звернувся до Оператора ГТС України з вимогою через борги виключити облгази з реєстру ПОН, а отже — позбавити останнього законного способу отримувати газ. Після цього Оператор ГТС має або спробувати відключити облгази (що незаконно), або дозволити свідому крадіжку газу із системи (теж сумнівно з погляду закону).  

 Наразі в списку, наданому ГК "Нафтогаз України", вісім обл- і міськгазів із прострочкою погашення боргу. При чому, за іронією частина цих облгазів знаходяться під безпосереднім керівництвом "Нафтогазу України". Який облгаз заборгує достатньо, щоб "Нафтогаз" подав на відключення його і всіх його споживачів — питання часу. 

За матеріалами Нафтогаз може залишити без тепла та газу шість регіонів України — що про це відомо — новини Україна (zn.ua)

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міськрада вимагає від НКРЕКП затвердити форми індивідуальних договорів на обслуговування газових мереж багатоквартирних будинків, щоб Фірташ з Гордою припинили збиткуватися над чернівчанами

"Чернівцігаз", який тривалий час шантажував і знущався над чернівчанами, таки примусили укладати індивідуальні договори з обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж

 

 

 

 

Редакція BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua    
  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів.  

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com 

(Вдячні колегам з сайту РІСУ за чітке формулювання типових для всіх незалежних ЗМІ країни обставин, в яких їм доводиться працювати  і зумовлених цим потреб).  

Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском. 

 
 
1