Виписав "медичного непотребу" на тисячу гривень, вимагав ще 2 тисячі для себе та відмовився оперувати (ВІДЕО)
Колишня пацієнтка Чернівецького онкологічного центу звинувачує лікаря у поборах. Вона написала скаргу до профільного Департаменту та звернулась до медичної комісії обласної ради.
-Надійшла скарга на одного із лікарів онкологічного диспансеру, де пані, яка лікувалась там, зазначила певні суми на неправильне використання ліків, тобто ті, які пропонували їй закупити, - розповідає депутатка Чернівецької обласної ради Ольга Кобевко.
Лікар онкоцентру підтвердив, що пацієнтка насправді у них лікувалась. ЇЇ обстежили та виявили доброякісну пухлину молочної залози.
-Згідно з попередньою домовленістю з цією пацієнткою, було вирішено питання про оперативне лікування. Чому підкреслюю "згідно з домовленістю", тому що це захворювання не завжди оперується. Воно може мати наглядову тактику лікування, - зазначає Ілля Тащук, практичний онкохірург Чернівецького онкологічного центру.
Пацієнтка вже ж наполягла на хірургічному втручанні, каже Ілля Тащук. За його словами, жінка розпитувала, скільки це вартує. Та реальна сума перевищила заплановану.
-Із рецептів видно, що 90% з того, що потрібно було призначати, не має жодного стосунку до операції, яка планувалась. Всього було придбано на суму 911 гривень 31 копійку.
-Це не означає, що я виписав власне для неї багато "непотребу". Виписувала анастезіологічна служба, операційний блок і відділення, в якому пацієнтка лежала, - каже практичний онкохірург Чернівецького онкологічного центру Ілля Тащук.
-Я запитала, навіщо мені стільки зайвих препаратів, адже я не розраховувала на такі витрати. На що Ілля Тащук відповів, що витрати почнуться. Попереду - 1500 гривень анестезіологу та 2000 - йому. А якщо грошей немає, то й операції не буде.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В онкодиспансері черговий скандал: пацієнтка скаржиться на лікаря за вимагання коштів на так звану "безплатну медицину"
Лікар у свою чергу запевняє, усе було не так.
-На два питання "чи будемо сьогодні оперуватися?" вона мені відповіді не надала, - коментує Ілля Тащук,.
Відтак жінку виписали. Вона ж натомість написала скаргу з вимогою перевірити дії лікаря, а через декілька днів надіслала ще одну, вимагаючи компенсації на суму 10 тисяч гривень. Тож обласний Департамент охорони здоров'я створив робочу групу.
-На момент проведення нашого засідання робоча група від Департаменту вже працювала.
Ольга каже, їх медичну комісію до групи не долучили. Тож обласні депутати вирішили провести власне розслідування. Бо, каже, і до роботи Департаменту охорони здоров'я обранці мають багато питань.
-Коли виносились головні лікарі на погодження, то вже навіть на самих комісіях, зокрема на майновій, від нас це було теж, до речі, приховано від медичної комісії про те, що у деяких лікарів були догани. Навіть за такі статті, як розкрадання державних коштів.
Колишня пацієнтка Чернівецького онкологічного центу із нами спілкуватися відмовилась. А вже цієї п'ятниці робоча група Департаменту охорони здоров'я повинна вирішити конфлікт. Відтак, запевняє Ольга, оцінку діям лікаря дадуть і обласні депутати.
Джерело: ТВА