Вибухотехніки з Буковини, які розміновували деокуповані Бучу, Гостомель та Ірпінь, розповіли про звірства росіян на окупованих територіях (ВІДЕО)

Вибухотехніки з Буковини, які розміновували деокуповані Бучу, Гостомель та Ірпінь, розповіли про звірства росіян на окупованих територіях (ВІДЕО)

23.02.2023, 09:53
Майже в усіх помешканнях на деокупованих територіях ми виявили замасковані пастки-розтяжки – вибухотехніки Буковини
 
Керівник вибухотехнічної служби Поліція Чернівецької області Андрій Гаврих та інспектор вибухотехнічної служби Іван Кудла у складі зведеного загону розміновували території Київщини та Харківщини. Поліцейські не лише метр за метром перевіряли та розміновували деокуповані території, а й підтримували та допомагали місцевим мешканцям, які втратили житло та не мали навіть харчів.
 
На початку квітня, після звільнення Збройними силами України Київщини, вибухотехніки поліції Буковини у складі зведеного загону розпочали свою роботу на деокупованих територіях.
 
Співробітники вибухотехнічної служби розміновували Бучу, Гостомель та Ірпінь. Андрій згадує, що всі квартири та будинки, де проживали російські військові, були заміновані.
 
«Місцеві розповідали, що загарбники вдиралися у квартири, будинки та виганяли господарів з власного помешкання. Досить часто людей розстрілювали, цілі сім’ї розстрілювали. Втікаючи, загарбники залишали біля вхідних дверей розтяжки. Вони розуміли, що до помешкання прийде цивільна особа - господар, а не військовий. Неприпустимо, коли гинуть цивільні. Це порушення законів та звичаїв війни».
 
У вересні зведений загін вибухотехніків направили на розмінування Харківщини. Вибухотехніки в прямому розумінні чистили нашу землю, метр за метром. Російські військові залишали після себе нашпиговані вибухівкою території.
 
Інспектори вибухотехнічної служби поліції Буковини Іван Кудла стверджує, що розміновувати прифронтову територію доводилося майже весь час під обстрілами. Але це було не найтяжче. Болем віддається у серці побачене на звільнених територіях.
 
«Люди жили на вулиці. Ми бачили їхній відчай, відчували їхній біль. Місцеві розводили біля будинків багаття і грілися біля нього гуртом. Їжу готували теж просто неба. А в деяких віддалених селах люди взагалі не мали харчів. Ми допомагали, чим могли – продуктами, ліками. Все, що мали з собою, ми віддавали місцевим, а також привозили їм найнеобхідніші речі»,- розповідає Іван Кудла.
 
 
 
 
 
 

BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua         

  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів.  

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com 

(Вдячні колегам з сайту РІСУ за чітке формулювання типових для всіх незалежних ЗМІ країни обставин, в яких їм доводиться працювати  і зумовлених цим потреб).  

 Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS благодійним внеском. ????????

1