Справа ексдепутата з Чернівців Білика: прокуратура подала апеляцію

Справа ексдепутата з Чернівців Білика: прокуратура подала апеляцію

24.05.2022, 16:49

Генеральна прокуратура подала апеляцію на вирок у справі ексдепутата Чернівецької міськради Ростислава Білика. Раніше його виправдали у справі про підкуп виборців на місцевих виборах у 2015 році.

Розгляд апеляції Суспільному підтвердили у Чернівецькому апеляційному суді.

Справу розглядатиме колегія суддів. Засідання відбудеться 25 травня.

Раніше Першотравневий суд Чернівців виправдав Білика. Обвинувачення просило для Білика 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання на 3 роки. Водночас Білик та його захист стверджували, що вина у цьому злочині не доведена. Білик в останньому слові сказав, що винним себе не вважає та просив суд його виправдати.

Що відомо про справу Білика

У жовтні 2015 року на дільниці в студмістечку спостерігачі "ОПОРИ" заявили про порушення – студенти фотографували свої бюлетені. Спостерігачі говорили, що студенти голосували за кандидата в депутати від партії "Рідне місто" Ростислава Білика. За голосування могли отримати від 350 до 450 гривень. Сторона обвинувачення стверджувала, що було троє студентів-організаторів схеми та понад 70, які ймовірно зголосились продати голоси.

Справа ексдепутата Білика: прокуратура подала апеляцію і доводитиме, що він винний у підкупі виборців
Обшук у квартирі Білика. На ньому були присутні знімальні групи телеканалів. Скріншот ТСН. Скріншот ТСН

27 жовтня Ростиславу Білику оголосили про підозру в підкупі виборців. Її вручили дружині, бо Білик уже був закордоном. Він перетнув піший кордон з Молдовою, йдеться в матеріалах суду. Білика оголосили у розшук.

У 2016 році розслідування поновили – Білик сам явився до правоохоронців та надав докази своєї невинуватості. Повідомив, що лікувався закордоном.

 
Справа ексдепутата Білика: прокуратура подала апеляцію і доводитиме, що він винний у підкупі виборців
Білик повернувся і взяв участь в пресконференції разом з депутатами фракції "Рідне місто". На скріншоті його перша публічна поява. Суспільне Буковина. Суспільне Буковина

Того ж року справу закрили у Києві у зв'язку з "відсутністю складу кримінального порушення". Спостерігач Опори подав на це рішення скаргу – досудове розслідування поновили.

У 2018 році справу передали до Шевченківського суду. За цей час у справі змінили прокурора, захисника, а в судді, який розглядав цю справу, завершились повноваження. У 2019 році праву передали в інший суд та розпочали розглядати наново.

Що сталось зі студентами, які фігурували у справі

Трьом студентам-організаторам винесли вирок – до трьох років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на рік.

12 студентів Чернівецького національного університету звільнили від відповідальності, йдеться у публікації Опори.

Що з Біликом, опісля відкриття справи

Ростислав Білик був депутатом фракції "Рідне місто" усю каденцію. У 2018 році він через суд поновився на посаді доцента економічного факультету ЧНУ.

На місцевих виборах балотувався від "Команди Михайлішина" (фракцію очолює колишній член фракції "Рідне місто" – ред.). Білика не обрали.

Джерело: https://suspilne.media/242648-sprava-eksdeputata-z-cernivciv-bilika-prokuratura-podala-apelaciu/

 

Редакція BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua 

  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів. 

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com

(Вдячні колегам з сайту РІСУ за чітке формулювання типових для всіх незалежних ЗМІ країни обставин, в яких їм доводиться працювати  і зумовлених ними потреб). 

 Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском. 

1