'Порушення принципу відділення держави від церкви та дискримінація дітей та батьків': думки про шкільне капеланство у Чернівцях розділилися

"Порушення принципу відділення держави від церкви та дискримінація дітей та батьків": думки про шкільне капеланство у Чернівцях розділилися

18.01.2023, 11:57

Між Управлінням освіти Чернівецької міської ради та Чернівецькою єпархією УГКЦ підписано меморандум про співпрацю, а точніше про шкільне капеланство.

Меморандум підписали начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук та представник Чернівецької єпархії УГКЦ Чернівецька єпархія УГКЦ, голова єпархіальної комісії освіти і виховання отець Володимир Боровий.

Відповідно до підписаного меморандуму, за бажанням освітнього закладу, капелан може проводити тут духовно- просвітницьку роботу, проводячи зустрічі із вчителями, школярами чи батьками.

Також капелан на запрошення адміністрації закладу може брати участь у педагогічних нарадах, виховних годинах, батьківських зборах, надавати рекомендації щодо поліпшення психологічного клімату у закладі.
 
Зустрічі, які проводитиме капелан, є добровільними, і лише за бажанням вчителів, дітей чи батьків.
 
Також шкільний капелан може бути залучений до розробки та реалізації програм та проектів, пов’язаних з духовним розвитком учнів, батьків та вчителів.
 
Форми та методи своєї роботи капелан повинен обов'язково узгоджувати з адміністрацією закладу освіти.
 
Лікар Andrii Berbets у відкритому коментарі під одним із дописів начальниці Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук  висловив сумнів у доцільності такого кроку
 
"Навіщо потрібне "шкільне капеланство?" Це порушення принципу відділення держави від церкви та дискримінація дітей та батьків, що не є греко-католиками (а таких на Буковині, до вашого відома, більшість). Школа не повинна займатися релігійним вихованням. Інакше ми уподобляємось державі-агресору, де панують такі порядки".
 
 
 
 
 

Редакція BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua    

  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів.  

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com 

(Вдячні колегам з сайту РІСУ за чітке формулювання типових для всіх незалежних ЗМІ країни обставин, в яких їм доводиться працювати  і зумовлених цим потреб).  

Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском. 

1