На Буковині створили комісію з приймання-передачі місцевій владі 317 автомобільних доріг загальною протяжністю понад дві тисячі кілометрів

На Буковині створили комісію з приймання-передачі місцевій владі 317 автомобільних доріг загальною протяжністю понад дві тисячі кілометрів

29.12.2017, 10:25

Центральна виконавча та законодавча влада, Президент України ініціювали процес децентралізації системи управління дорожнім господарством. Близько 120 тис. км. доріг передадуть на обслуговування й контроль місцевій владі, на балансі Укравтодору відповідно залишиться 50 тис. кілометрів доріг.

Про це повідомив перший заступник голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк

З 1 січня 2018 року починає працювати Дорожній Фонд і кожна область буде самостійно відповідати за будівництво, ремонт, обслуговування та утримання доріг, які будуть передані на її баланс (більше про ситуацію в Україні у інформації у додатку). Фінансування буде йти з цього нового державного фонду: 35%, а це 11,41 млрд грн., отримають місцеві органи влади, 60% – 19,5 млрд грн, – автодор буде направляти на ремонт та утримання доріг державного значення, 5 % - безпека дорожнього руху. Обсяг фінансування Чернівецькій області, як уже відомо, бл.182,9 млн.грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За кількістю відремонтованих доріг Чернівецька область серед найгірших в країні, - Іван Рибак

Хочу підкреслити декілька моментів. Підписано розпорядження Чернівецької облдержадміністрації № 1193-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління Чернівецької обласної державної адміністрації» від 20.12.2017, де створено комісію з приймання-передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) до сфери управління Чернівецької облдержадміністрації, яке набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Відповідно до розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 26.12.2017 № 1224-р «Про визначення замовником робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Чернівецької області на 2018 рік». На перехідний період до 2019 року визначено замовником робіт:

з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення - Службу автомобільних доріг у Чернівецькій області;

з ремонту вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах - управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації.

Вищезазначене дасть можливість використати субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області для покращення експлуатаційно-технічного стану доріг у Чернівецькій області.

Підготовлені й погоджені Акти приймання-передачі доріг загального користування місцевого значення. Кількість доріг місцевого значення, яка передається складає 317 одиниць загальною протяжністю 2042,5 км.

Передача автомобільних доріг загального користування місцевого значення з балансу Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області на баланс управління житлово-комунального господарства Чернівецької обласної державної адміністрації здійснюватиметься в існуючому стані.

Управління житлово-комунального господарства після передачі має повідомити в установленому порядку уповноважені державні органи про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління Чернівецької обласної державної адміністрації для внесення відомостей до Єдиного реєстру об'єктів державної власності, забезпечити здійснення в установленому законодавством порядку оформлення та державну реєстрацією речових прав щодо автомобільних доріг загального користування місцевого значення, переданих до сфери управління Чернівецької обласної державної адміністрації.

Йдемо у Новий 2018 Рік з оптимізмом, розумінням необхідності неухильно дотримуватися визначеного центральною владою алгоритму децентралізації системи управління дорожнім господарством та готовністю до публічної взаємодії з усіма зацікавленими в інтересах громадськості задля подолання різних нових можливих викликів.

У добрий час! - написав Михайло Павлюк на своїй сторінці у ФБ. 

Водночас народний депутат України Григорій Тіміш спептично прокоментував це повідамлення. 

 ДОВІДКОВО:

19 грудня під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка відбулась нарада щодо передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення на баланс обласних державних адміністрацій. В нараді взяли участь представники Укравтодору та структурних підрозділів обласних державних адміністрацій.

Учасники наради обговорили стан реалізації плану заходів щодо передачі автомобільних доріг, готовність до зимового періоду, а також проблемні питанні і шляхи їх вирішення.

Юрій Лавренюк ще раз наголосив на тому, що вже з 1 січня 2018 року починає  працювати Дорожній Фонд і кожна область буде самостійно відповідати за  будівництво, ремонт, обслуговування та утримання доріг, які будуть передані на її баланс.

«Наразі триває робота комісій з приймання – передачі доріг, яка повинна завершитись до 29 грудня 2017 року затвердженням відповідних актів головою відповідної облдержадміністрації. З цього моменту управління дорогами місцевого значення переходить до облдержадміністрацій разом із відповідальністю за їх функціонування. Для недопущення збоїв у транспортному сполученні, особливо в період новорічних свят, облдержадміністрації повинні визначити замовника виконання робіт і виконавця. Це важливий крок у забезпеченні належного утримання доріг та безперебійного проїзду транспорту і ці питання повинні бути врегульовані в найкоротший термін», - підкреслив Юрій Лавренюк.

Заступник Міністра інфраструктури також проінформував, що переважно майбутніми балансоутримувачами доріг місцевого значення в областях визначені департаменти (управління) інфраструктури або управління капітального будівництва. Замовниками робіт з експлуатаційного утримання доріг у переважній більшості визначено служби автомобільних доріг у областях: «Але маємо виключення в Донецькій, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Полтавській та Чернігівській області, де функції замовника будуть виконувати управління капітального будівництва та департаменти інфраструктури або розвитку. У Хмельницькій області створено нове підприємство «Служба місцевих автодоріг».

 

 
1