
Фірташу можуть списати старі борги облгазів перед державою під прикриттям мораторію на вартість опалення для населення
- 76 млрд грн на погашення старих боргів облгазів перед державою.
Підводні рифи законопроєкту №7427, що стосується регулювання цін на ринку газу, у матеріалі "Мораторій на вартість опалення та докори сумління" аналізує редакторка відділу економіки Дзеркала тижня (https://zn.ua/) журналістка Юлія Самаєва.
Благими намірами уряд вистелив шлях у пекло на ринку газу, подавши до парламенту законопроєкт №7427, що стосується регулювання цін на ринку газу, - вважає журналістка. - ... Нашим коштом планують закрити борги облгазів.
Цитата:
"І отут цікаво, бо останній пункт не про збитки, яких зазнає сектор, купуючи дороге паливо і продаючи його дешево споживачам, він про борги перед держбюджетом, що їх упродовж останніх десяти років накопичували облгази, більшість з яких донедавна належали Дмитру Фірташу, а тепер передані «Чорноморнафтогазу».
Передані не ідеально, м’яко кажучи. Приводом для їхнього арешту та відчуження стали, радше, сумнівні дії Міненерго, а не самих облгазів. Адже саме міністерство, виконуючи доручення уряду про стягнення з облгазів орендної плати за користування газовими мережами, вирішило укладати з ними угоди про безоплатне користування державним майном. Відіграти це рішення в суді цілком можливо, а зробити це вже після того, як держава спільнокоштом позбавить ці компанії наявної заборгованості, — ще й напрочуд вигідно.
Вишенька на нашому торті із найгірших очікувань — законопроєкт №7451, що вносить зміни у закон про приватизацію держмайна, дозволяючи і продаж арештованих об’єктів, а також майна, на яке накладено заборону відчуження, і приватизацію «пулу», тобто об’єкта, сформованого із кількох об’єктів приватизації. Ой, а там багато всього дуже корупційного.
Важко не помітити й іншого. У законопроєкті №7429 примарні кошти союзників ідеально підігнано саме під компенсації, реальні кошти НАКу — акурат під погашення боргів облгазів, навіть окрему статтю в держбюджеті пропонують під це створити. Тож не здивуємося, якщо зрештою виявиться, що саме ця боргова історія і є кінцевою метою такого законотворчого пориву.
Бюджетний комітет, аби хоч якось виправдати такі дивні підходи до піклування про споживачів, у своєму висновку наголошує, що погашення боргів облгазів — суспільне благо, бо покращить їхні фінансові результати та в омріяному майбутньому дозволить їм сплачувати державі дивіденди. Це все так, от тільки горизонт тих дивідендів далекий настільки ж, наскільки саме це питання — від проблеми із регулюванням тарифів для споживачів.
Отже, що ж маємо? Мораторій на підвищення тарифів, який помахом руки може зупинити КСУ, із напівмораторієм на стягнення заборгованостей. Очевидні, але так і не прораховані в реальному обсязі збитки для енергосектору, який очікує найскладніший опалювальний сезон в історії. Відсутність гарантованих і стабільних надходжень для компенсації цих збитків з усіма найгіршими наслідками для енергокомпаній. Натомість маємо фахово виписаний механізм, як за наш із вами рахунок списати заборгованість облгазів, які у будь-який момент (але напевно вже після закриття боргів) можуть опинитися знову у приватній власності. І ми навіть не знатимемо, у чиїй власності, бо до завершення війни не матимемо доступу до держрєєстрів. Якось усе це не дуже схоже на піклування про населення, погодьтеся, але й знайти наразі в сесійному залі тих, хто не проголосує за мораторій на тарифи для населення, буде дуже важко. На що, вочевидь, й розраховують автори задуму".
Джерело: Тарифи на газ 2022 - підвищення поки не буде, але переплатити доведеться (zn.ua)
- 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
- 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
- 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
- 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
- 5.Ставши меценатом окремих проектів.
Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com
(Вдячні колегам з сайту РІСУ за чітке формулювання типових для всіх незалежних ЗМІ країни обставин, в яких їм доводиться працювати і зумовлених цим потреб).
Нам потрібна ваша підтримка – ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS благодійним внеском.