
Буковина - з-поміж лідерів за кількістю наданих 250 тисяч на бізнес за урядовою програмою "єРобота"
Дають грошей, які не треба повертати!
В області створили понад 300 робочих місць, відповідно збільшилася і сума податків до скарбниці.
Починали бізнес "з нуля", закупали нове обладнання та, попри війну, розширювали виробництво. Буковина – серед лідерів за кількістю наданих мікрогрантів за урядовою програмою "єРобота". Понад сотню підприємців отримали грошову допомогу від держави на підтримку свого бізнесу, йдеться в ТСН.
На меблевому підприємстві робота кипить, хоча ще навесні минулого року тут було порожньо. Виробництво запускали "з нуля", в маленькому гаражі меблі робили на двох станках. “Ми розробили одну табуретку, я скинув друзям, з якими співпрацював на попередній роботі, вони сказали «Так, нам підходить». Вони замовили 300 штук”, - каже власник підприємства Назарій Ориняк.
Після отримання грошей вдалося закупити нові інструменти, фурнітуру, тканини і верстат. На роботу, яка раніше займала пів дня – тепер йде 20 хвилин. “Процес набагато полегшився, інструментальна база збільшилася. На ньому дуже багато функцій, часу витрачається набагато менше”, - каже майстер Роман.
Поступово вдалося збільшити обсяги виробництва. Ліжка та меблі звідси вже постачають до чотирьох регіонів, також відкрили невеличкий меблевий магазин.
Збільшити виробництво завдяки урядовій програмі вдалося і в сусідній пекарні. Хліб, пиріжки та караваї тут печуть вже 14 років, обладнання давно застаріло, а на нове не вистачало грошей. Після отримання 250 тисяч гривень на підприємство купили новий тістомісильний апарат. Цей комбайн вимішує тісто утричі швидше, ніж було раніше, а отже, з’явився час і на новий асортимент. “Булочки розширили, декілька видів з того часу, як купили цей апарат. Економія часу і швидше, виходить, робота йде. З кожного замісу ми по 10 хвилин виграємо”, - каже власник пекарні.
Лише на Буковині торік мікрогранти через програму "єРобота" отримали 130 підприємців. Від магазинів та кав’ярень - до СТО та переробних підприємств. “Його повертати не потрібно. Повернення відбувається виключно у формі сплати податків. Є плюс і для самого бізнесу, оскільки він наймає додатково людей, він отримує кошти для свого користування, ну і, звичайно, це плюс величезний для області”, - зазначають у Чернівецькій ОВА.
Нам потрібна ваша підтримка – ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS благодійним внеском.