Затримання сина міністра МВС – це політичне шоу і боротьба за владу, - заява 'Народного фронту'

Затримання сина міністра МВС – це політичне шоу і боротьба за владу, - заява "Народного фронту"

01.11.2017, 10:40

Сьогоднішнє політичне шоу із затриманням сина міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та двох інших осіб не має нічого спільного ні з боротьбою з корупцією, ні з правом.

Ця справа пилилася два з половиною роки на полицях НАБУ і САП. Відповідно до офіційного повідомлення МВС, були проведені десятки експертиз та сотні процесуальних дій, в результаті яких, на думку МВС, немає жодного складу злочину, і це буде доведено в суді.

Але зараз мова про інше. Чому саме після того, коли МВС і персонально міністр Аваков не допустив силового розгону наметового містечка під ВР, зайняв окрему і незалежну позицію серед інших правоохоронних органів, виконав конституційні функції з перевірки підстав надання громадянства, в тому числі і так званим протестуючим, та є одним з ключових балансів у системі правоохоронної діяльності країни та взірцем у реформуванні Національної поліції, яка має найвищий рівень довіри громадян України, члену його родини пред’являються застарілі і політично мотивовані обвинувачення?

Ми розцінюємо цю дію як політичний тиск на міністра персонально та Національну поліцію в цілому, на політичну партію "Народний фронт" та фракцію цієї партії.

Все це лягає в череду вже десятків безпідставних звинувачень виключно по відношенню до однієї партії та її членів.

Так звана антикорупційна боротьба перетворилася на боротьбу за владу, на боротьбу за проведення дострокових виборів, на боротьбу за формування політичних проектів під егідою антикорупційних органів. Не для цього були створені НАБУ, САП і інші антикорупційні органи, на які держава витрачає колосальні кошти. Нагадаємо, що саме наш Уряд відстоював, а фракція "Народного фронту" підтримала антикорупційну реформу.

Сьогодні фракція "Народного фронту" однозначно виступає за створення Антикорупційного суду.

Ми звертаємося персонально до заступника Генпрокурора, голови Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, директора НАБУ Артема Ситника, до послів країн Великої сімки, з якими ми спільно створювали ці антикорупційні органи, раз і назавжди постави крапку в політичній мотивації діяльності антикорупційних органів.

Україна не перша, хто проходить такі етапи в розбудові антикорупційних органів. Сусідня Польща також потерпала від політизації Антикорупційного бюро, саме тому перший директор цього органу поніс кримінальну відповідальність.

Якщо є склад злочину – ідіть в суд і доведіть його. Якщо є політична мотивація – звільняйтеся з роботи і ставайте членами політичних партій, що наразі відбувається.

ДОВІДКОВО:

Правоохоронні органи доставили сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра в ізолятор тимчасового утримання.

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

За його словами, в ізолятор також доставили іншого підозрюваного, колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

До цього Олександр Аваков і Сергій Чеботар пройшли медичний огляд у міській клінічній лікарні №4. Це - типова процедура перед доправленням підозрюваного в ізолятор тимчасового тримання Нацполіції на Косогірному перевулку, написала журналістка Наталія Седлецька.

"Знаєте, як каже мій батько? Залишайтесь оптимістом", - так пояснив свій сьогоднішній гарний настрій затриманий син міністра нашому журналісту, написала Седлецька.

Як повідомлялося, 31 жовтня НАБУ проводить обшуки у родини міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра.

Національне антикорупційне бюро підтвердило, що проводить обшуки у справі про можливу розтрату державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ України.

Пізніше стало відомо про затримання сина Авакова та екс-заступника глави МВС Сергія Чеботаря.

Також, за даними джерела УП у правоохоронних органах, третім затриманим є харків'янин керівник ІТ-компанії "Turboseo" Володимир Литвин.

НАБУ повідомило про підозру двом з трьох фігурантів справи - сину міністра внутрішніх справ Олександру Авакову та екс-заступнику голови МВС Сергію Чеботарю.

Як відомо, обшуки відбувалися в сина Авакова Олександра в рамках розслідування щодо рюкзаків, які МВС закупило наприкінці 2014-го на початку 2015 року.
Кримінальне провадження по "рюкзаках Авакова" відкрито Генпрокуратурою в липні 2015 року, тодішній генпрокурор Шокін передав його за підслідністю військовій прокуратурі, а від квітня 2016 ГПУ передала справу Національному антикорупційному бюро.

Весною 2016 року НАБУ у рамках досудового розслідування отримало доступ до банківських рахунків компанії – постачальника тактичних рюкзаків для МВС "Дніпровенд", яку пов’язують з сином міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи МВС за попередньою змовою з суб'єктами господарської діяльності вчинили розтрату ввіреного їм майна при закупівлі 6000 рюкзаків, для потреб бійців у зоні АТО.

У лютому з’явилося відео з прихованої камери, на якому син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, імовірно, домовлявся з екс-заступником голови МВС Сергієм Чеботарем про поставку рюкзаків для підрозділів міністерства.

1


КОМЕНТАРІ (1)

ШОУ,  яке творить в державі на протязі років антинародний хронт  нікому іншому не по плечу

avatar

виборець

02 листопада 2017 09:29