Зарплати і гранти борців з корупцією подекуди перевищують зарплати народних депутатів, міністрів та навіть Президента, - Рибак

Зарплати і гранти борців з корупцією подекуди перевищують зарплати народних депутатів, міністрів та навіть Президента, - Рибак

03.04.2018, 16:59

Народний депутат України Іван Рибак прокоментував питання щодо скасування е-декларування для антикорупціонерів.

Про це вчора народний депутат України Іван Рибак розмовляв з колегами в ефірі телеканалу Прямий. Значна частина народних депутатів, як і громадян, переконані, що громадським активістам нічого приховувати від українського народу.

 - Я вважаю, що е-декларування для цієї категорії громадян - не зайве, - сказав  Іван Рибак. - Суспільство має право знати, за які гроші активісти борються з корупцією. Бо їх зарплати і гранти подекуди перевищують зарплати народних депутатів, міністрів та навіть Президента.

- Тому, напевно, є зрозумілим такий спротив самих антикорупціонерів, що на зарплатні, проти оприлюднення своїх статків та прибутків. 

- Вважаю, що відміна е-декларування для цих громадських діячів апріорі є нелогічною. Можливо, варто було б їх деференціювати за посадами і рівнями впливу. 

- Ці люди здійснюють контроль за діями влади і політиків, отож теж мають вплив на вирішення тих чи інших важливих питань. Саме тому їх діяльність має бути прозорою для суспільства також. Тим більше, що переважна більшість громадян вважає, що кому-кому, а антикорупційним активістам нічого від них приховувати.

- Я думаю, що питання буде внесене на розгляд парламенту, але сумніваюся, що в залі засідань ВР буде легко набрати більшість голосів народних депутатів, - сказав Іван Рибак. 

ДОВІДКОВО:

Верховна Рада України відхилила законопроекти 6271 і 6674, якими пропонувалося замінити обов'язкове декларування доходів активістами на подачу ними спеціальних фінансових звітів.

Законопроекти голосувалися пакетом. Парламент не тільки не захотів ухвалювати їх у першому читанні, а й відмовився відправляти на доопрацювання в комітет або авторам.

Відтак, зазначив голова Верховної Ради Андрій Парубій, законодавчі ініціативи вважаються відхиленими.

Автором проекту 6271 є голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко з групою інших депутатів. Вони пропонували повністю скасувати обов'язок громадських активістів, що протидіють корупції в Україні, декларувати майно.

Законопроект 6674 зареєстрував президент Петро Порошенко. Він теж просив Раду скасувати декларування активістами доходів, але натомість додавав у законодавство вимогу про фінансове звітування громадських організацій.

Президентський закон підтримали всього 157 депутатів. З них 90 членів фракції БПП, 55 – "Народний фронт", Олександр Біловол з групи "Відродження", Ігор Молоток та Олександр Пономарьов з групи "Воля народу", і 9 позафракційних депутатів.

Раніше проект президента розкритикувала Венеціанська комісія. Вона вимагала від Порошенка повністю вилучити нові вимоги щодо фінансової звітності або принаймні суттєво зменшити їх, оскільки ця норма не відповідає міжнародним стандартам щодо свободи об'єднань.

Як відомо, раніше у вівторок депутати з кількох спроб так і не змогли включити до порядку денного ще кілька законопроектів про відтермінування та скасування декларування для громадських активістів.

27 березня 2017 року президент Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Західні українські партнери розкритикували українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.

Порошенко згодом просив депутатів скасувати вимогу про зобов’язання громадських активістів подавати електронні декларації.

1