Водоканал, що подаватиме воду на теплиці Фірташа, чернівецькі енергетики більше не знеструмлюватимуть. Як перед виборами мера у 2010 році...

Водоканал, що подаватиме воду на теплиці Фірташа, чернівецькі енергетики більше не знеструмлюватимуть. Як перед виборами мера у 2010 році...

16.02.2012, 13:16

Зміна власника ПАТ ЕК “Чернівціобленерго” не позначиться на тарифах на електроенергію для населення, - запевнив генеральний директор ПАТ ЕК “Чернівціобленерго” Ярослав Команяк. За його словами, власником 45% акцій ПАТ ЕК “Чернівціобленерго” стала українська компанія ТОВ “ВС Енерджі Інтернешнл Україна”, яка давно працює на вітчизняному енергоринку. Ще за часів прем'єрства Ющенка нею приватизовано обленерго у Житомирі, Херсоні, Кіровограді, Севастополі. Водночас пан Команяк відмовився підтвердити, що акції цієї нової компанії-власника обленерго перебувають у руках російського капіталу. “Питання приватизації аж ніяк не стосується споживача – акції постійно перебувають в русі, тому, хто саме їх купив, не є вирішальним. Рубильник нашої компанії не в Росії", – запевнив Ярослав Команяк. Натомість тарифи на електроенергію встановлює не власник, а Національна комісія з регулювання електричної енергії. До того ж єдині по всій Україні. І рішення НКРЕ щодо тарифів абсолютно не залежать від того, чи це приватне, державне, або напівдержавне підприємство. Для всіх споживачів країни тарифи на електроенергію однакові. Зрештою, хоча  де юре деякі обленерго справді не були приватними, де факто вони вже давно приватизовані, - несподівано визнав Ярослав Команяк. Тож єдине, що може змінитися для споживачів зі зміною власника ПАТ ЕК “Чернівціобленерго” – це стати жорсткішими заходи впливу на неплатників.

Не могли журналісти також не поцікавитися й перспективами можливого відключення від енергопостачання КП "Чернівціводоканал". Надто ще свіжою є пам'ять, коли, відключивши це комунальне підприємство за борги,  енергетики тим самим позбавили чернівчан питної води. Щоправда, експерти ще тоді припускали, що в показовому відключенні підприємства якраз перед самими місцевими виборами 2010 року було більше політичного, ніж економічного змісту. А тут ще й одкровення начальника КП «Чернівціводоканал» В.Андрущака не  додають оптимізму. Навіть після подорожчання кубометра води на 33 копійки, яким чернівчан  ощасливлять вже з 1 березня 2012 року, новий тариф на воду для населення міста і надалі буде залишатися збитковими для підприємства і покриватиме витрати менше, ніж на 80%. (До подорожчання куб води чернівчан обходився, нагадаємо, в 6 грн 57 копійок, а з першого дня весни коштуватиме їм вже 6 грн. 90 коп). Визнавши, що проблема справді існує, лише минулого року борг водоканалу за світло зріс ще на 12 мільйонів гривень, сягнувши астрономічної цифри в 42 млн грн – гендиректор ПАТ ЕК “Чернівціобленерго” пан Команяк дав зрозуміти, що відключень більше не буде. Вітчизняне законодавство по-різному трактує це питання, проте прокуратура враховує лише те, яке стоїть на сторожі інтересів людей. Звісно, ніякий власник не захоче щороку втрачати по 12 млн грн, але вирішувати це питання будуть в більш цивілізований спосіб. Запит щодо можливості енергомодернізації водоканалу, яка дозволить зменшити витрати електроенергії, у фонд інвестиційних проектів Дмитра Фірташа влада вже подала.

Раніше також ішлося про те, що Чернівецький водоканал готовий постачати воду для великого тепличного господарства, яке відомий бізнесмен Дмитро Фірташ будує у рідному селі Синькові у Заліщицькому районі Тернопільської області. Очевидно, що за таких обставин відключити підприємство від електропостачання не посміє ніхто.