Від буковинських Батьківщини, УДАРу і Свободи вимагають допустити Романіва до роботи

Від буковинських Батьківщини, УДАРу і Свободи вимагають допустити Романіва до роботи

21.03.2014, 17:53

Прізвище Михайла Романіва у документі немає, проте згадка про необхідність виконати Указ в.о. Президента України Турчинова про призначення голови Чернівецької ОДА вказує, про що і про кого власне йдеться.

Це вже не перше звернення подібного змісту. І навіть деякі підписанти повторюються. Перше  звернення стосувалося подій 17 березня, коли Михайла Романіва змусили написати заяву з проханням до в.о.Президента України скасувати Указ про його призначення головою Чернівецької ОДА. 

ЗВЕРНЕННЯ

до буковинської громади, лідерів та активістів Майдану, самооборони Майдану, Правого сектора, Автомайдану, лідерів політичних партій в Чернівецькій області

Революція Гідності в Україні перемогла. Народ України після тримісячної боротьби зумів скинути антинародний, авторитарний та глибоко корумпований режим Віктора Януковича. Перемога досягнута невимовно великою ціною – ціною життів патріотів Небесної Сотні.

Народ України отримав шанс та можливість провести історичні зміни. Очолити процес цих змін покликані ті політичні сили, що лише вчора називалися опозиційними. Нині ж вони мають владу та необхідні інструменти, щоб спільно із громадою змінювати Україну на краще. Вони повинні провадити політику так, щоб голос народу був почутий і головне врахований. Щось у вчорашніх опозиціонерів виходить краще, щось гірше. Щось вони вже зробили, ще більше незроблених завдань стоїть перед ними.

Коли в кінці лютого стало очевидним, що Янукович більше не правитиме Україною та життями її громадян, народ України, нова влада, суспільство, громадськість розпочали робити перші кроки на шляху змін. Хто як вмів і кому як дозволяли їхні компетентність, патріотизм чи навіть амбіції.

На самому старті змін Україні, її народу та новій владі «ведмежу підніжку» поставила Російська Федерація, точніше її очільник Володимир Путін. Росія розпочала цинічну пряму агресію проти України. Військова інтервенція в Криму, дестабілізація ситуації в південних та східних областях, розгортання сепаратистських рухів, проведення нелегітимного кримського референдуму зробили загрози територіальній цілісності і суверенітету України критичними.

Ми всі з Вами однозначно усвідомлюємо, що нині Україна живе фактично в умовах військового стану, хоча офіційно він поки що неоголошений. З першим кроком російських військових на територію України ситуація в країні докорінно змінилася: питання люстрації, персональні зміни управлінського апарату, злам корупційних схем не стали менш актуальними. Проте вони відійшли на другий план перед загрозою втрати державності.

Ми в з Вами як ніколи раніше усвідомлюємо, що гасло «Україна – понад усе!» сьогодні отримало новий зміст. Кожен громадянин України сьогодні повинен зробити все від нього залежне або утриматися від певних дій для того, щоб завтра ми мали Українську Державу та могли бути її громадянами.

Україна переживає драматичний період, коли зовнішня військова агресія з боку Російської Федерації, яка спирається передусім на «п’яту колону» у південно-східних областях поставила під смертельну загрозу територіальну цілісність, суверенітет та долю нашої держави.

Головною метою Путіна є дезінтеграція системи управління в державі, ввергнення її у хаос та руйнування засад державності. Саме так діють проросійськи найманці в Донецьку, Харкові, Луганську, Одесі. Вони зухвало та цинічно заявлять що взяли на озброєння методи та тактику Майдану. Саме їхні бандитські дії тиражуються кремлівською пропагандою для обґрунтування путінської тези «про хаос та безладдя в Україні, якій треба допомогти».

Шановні буковинці, громадські активісти, ми звертаємось до вас із закликом відмовитись від методів прямого тиску на чиновників, посадовців, керівників силових структур у цей складний час. Наразі всі вони перебувають на посадах згідно наказів нової  влади, яка завдяки героїзму Майдану , створила нову більшість у Верховній раді, призначила Уряд, керівників державних органів.

Недовіра до призначених на посади в області керівників, перш за все до голови обласної державної адміністрації Михайла Романіва – це недовіра до в.о. Президента Турчинова, нової влади у цілому. Чи усвідомлюємо ми з вами небезпеку некерованості області в умовах фактично військового стану? Хто візьме на себе визначену законодавством відповідальність за координацію всіх органів влади у цей складний час?

Ми повинні із Божою поміччю згуртовано та організовано пережити цей іспит на міцність нашої держави. За два місяці ми будемо обирати Президента України, який призначить нових керівників на відповідні посади. Сьогодні треба згуртуватись та діяти спільно для захисту нашої держави, а потім ми дамо оцінку діям всіх посадовців у демократичний та цивілізований спосіб через вибори та шляхом постійного та публічного громадського контролю.

У 1918 році саме хаос та безвладдя відібрали в України історичний шанс на державність. Сьогодні ми не можемо знову допустити цього. Закликаємо до згуртованості та єдності!

 

Від громадських організацій та небайдужих громадян краю:

Ігор Гаврада, Центр публічної політики та адвокаційних ініціатив «Демос»

Арсеній Анциперов, Буковинська партнерська агенція

Павло Молочко, доцент ЧНУ

Василь Юрійчук, голова обласної Ради ветеранів України

Євгенія Олійник, ЧММО «Клуб української молоді»

Ярослав Філяк, ЧОТ політв’язнів та репресованих «Спадкоємці»

Володимир Бешлей, Український народний дім в Чернівцях

Дмитро Міцевич, ЧММО «Комітет молодих виборців»

Володимир Зав’ялов, Буковинська партнерська агенція

Костянтин Катеринчук, ЧОГО «АКНР Чернівецької області»

Андрій Гев’юк, ЧМГО «Фонд «Буковина інноваційна»

Антон Шкуро, Центр публічної політики та адвокаційних ініціатив «Демос»

Олександр Мостіпака, ЧОГО «Комітет виборців»

Володимир Старик

Тарас Халавка

 

Звернення відкрите для підписання.

 Підпис можна поставити в Народному домі за адресою вул. Ломоносова, 2

 Контактні особи: Ігор Гаврада, 095-832-58-74

                               Арсеній Анциперов, 050-671-64-85

1


КОМЕНТАРІ (1)

Романів давно купив цю посаду, то ж які можуть бути проблеми?

avatar

Петрик

21 березня 2014 21:27