
Вячеслав Кишлярук: «Завдання, які стоять перед містом, можна виконати на абсолютно іншій, новій, якіснішій платформі»
Кандидат на посаду Чернівецького міського голови Вячеслав Кишлярук зустрівся в понеділок, 12 жовтня, з журналістами. Висуванець «Громадянської позиції» визначив головну особливість місцевих виборів 2015 року, а також представив команду і програму з якою йде на вибори. Про це повідомляє прес-служба канидадата на посаду Чернівецького міського голови.
Про велику ціну нинішніх виборів:
«Вуха олігархату стирчать і з місцевого самоврядування»
- Нинішні вибори відбуваються на новій законодавчій основі. Ставки на цих виборах є особливо високими, оскільки вони відбуваються в умовах реформування місцевого самоврядування. За умови децентралізації влади зростає роль місцевих органів влади. Якщо левова частка коштів справді прийде на місця, то їх потрібно буде розподіляти. Тому такою гострою є боротьба за представництво у місцевих органах влади.
Відповідальність за ситуацію в країні несуть партії праламентської коаліції, яким належить конституційна більшість голосів у Верховній Раді. Реформи відбуваються за рахунок людей. Уряд заліз у кишеню кожному українцю, кожній родині. За рахунок пенсій, зарплат намагається вирішити свої проблеми. Люди, які залежні від олігархів, люди які залежні від тих, хто грабує українців, вони не можуть діяти по іншому. Вони будуть діяти так, як їм велить їхній господар.
Натомість наша політична сила відмовилася від олігархів, відмовилися від їхнього фінансування, ми не їмо з рук олігархів. Тому вони не пропустили нас до парламенту. Наше завдання - ліквідувати олігархат, як явище. На жаль, вуха олігархату стирчать і з місцевого самоврядування. І це є найнебезпечніший виклик для громади. Якщо люди, громада не покладуть цьому край, то з цього може бути велика загроза, - переконаний Вячеслав Кишлярук.
ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ З ЯКИМИ «ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ» ЙДЕ НА ВИБОРИ:
Найскладніша і найбільш важлива сфера – житлово-комунальна:
- У місті діє в межах 20 важливих комплексних програм, проте до виконання деяких із них навіть не приступали. Згідно з офіційними даними, станом на 1 жовтня використання коштів у житлово-комунальній сфері складає 50 відсотків, капітальні вкладення по Департаменту містобудівного комплексу і земельних відносин – порядка 40 відсотків. Завершується третій квартал, випав перший сніг, погрішилися погодні умови... Уже очевидно, що реалізувати важливі програми у сфері ЖКГ цього року не вдасться. Це недопрацювання керівництва міста і структурних підрозділів. Говорити про якийсь порядок у місті, чи про те, що місто має гарного господаря, не доводиться, - сказав Вячеслав Кишлярук.
Рік нереалізованих можливостей
У нас дуже люблять говорити про можливості. То я скажу, що 2014 року таких нереалізованих можливостей у нас було аж на 53 мільйона гривень. Їх просто не реалізували у результаті бездіяльності міського голови і його структурних підрозділів. Якщо говорити про нинішній час, то за підакцизні товари, за продаж нафтопродуктів ми додатково отримали від бюджету величезні кошти, які необхідно було потратити на потреби громади. Наприклад, використати на інфраструктурні проекти, які дадуть місту розвиваватися. Замість того ми латали дірки.
Програми реставрації і ремонту старої частини міста - провалено
За моєї ініціативи у поточному році було виділено мільйон гривень на реставрацію і ремонт столярних виробів в старих будинках, які знаходяться в історичній частині Чернівців. Ці кошти також мали піти на ремонт кованих решіток. Рік минає, але багато роботи не виконано. Мільйон лежить і не має ходу. Я не належу до розряду тих людей, які тішаться, коли у когось щось не виходить. До кінця року ще є час. Нехай ми зробимо двадцять дверей і решіток, але це буде гарний приклад. І я готовий допомагати.
Ми ледь не щодня говоримо про те, що Чернівці – це історичне місто, куди мають їздити туристи, проте великої реставраційної активності в старій частині міста теж не спостерігається. На фасадах немає риштувань, ніхто не реставрує ліпнину, архітектурні елементи. Хоча за моєї ініціативи депутати підтримали цю програму і виділили на це кошти. Проте вона провалена владою, не виконується.
Так само як інші програми зі збереження центральної частини міста. Були створені реставраційні майстерні. Комусь відомо на сьогодні про їхню діяльність? База закрита, людей немає – цими питаннями ніхто не опікується. На сьогодні ми маємо можливість розвинути наукову базу дослідження архітектурної спадщини Чернівців. У нас є цілий ряд доморощених фахівців, є вищі учбові заклади, коледжі, є вся можлива база для виконання цих робіт, але нічого не робиться.
Паркуватися у центрі міста має бути економічно невигідно
У моїй програмі є положення про необхідність будівництва багатоповерхових стоянок на околицях міста. З тією метою, щоб з одного боку створити такі умови, щоб люди мали де залишити машину. А з іншого розвантажити стару частину міста, де паркування має бути настільки дорогим, щоб економічно було невигідно добиратися в центр на власному автомобілі. Так, як це працює в інших містах. Центральна частина міста має поступово перетворитися на пішохідну зону і бути відкритою тільки для громадського транспорту. Земельні ділянки для стоянок потрібно безкоштовно надати інвесторам. А вони вже зведуть 3,4,5 - скільки потрібно стоянок. Тільки так ми виведемо транспорт з центральної частини міста.
Вивести великий транспорт за межі міста можна шляхом продовження проспекта Незалежності в один і другий кінець. Вартість дороги між проспектом і вулицею Сторожинецькою - на ділянці від вулиці Героїв Майдану - коштує 10 мільйонів гривень. Ті кошти, які не були використані, можна було витратити на це. Це дозволило б розвантажити місто від транспорту. Натомість маємо заблоковану вулицю Каспрука, Шухевича, вулиці Рівненської фактично не існує. Чому це не робиться? Це питання одного місяця і десяти мільйонів гривень.
«Нас підводили до думки, чи не варто ще підняти тариф на водопостачання і водовідведення»
Робота чернівецького водоканалу – один з найбільших викликів місту і городянам. І допомогта цьому підприємству - завдання не лише його керівника, але й міського голови, депутатів міської ради. Ми щороку виділяємо величезні кошти на погашення заборгованості цього підприємства, а виходу його з кризи не видно кінця-краю. Одна з головних причин такого стану – це наднормативні витоки, які складають майже 70 відсотків. З майже 10 гривень ціни кубометра води ми три гривні з копійками переплачуємо за те, за що не повинні платити. Тарифи пораховані ніби правильно, але витоки води - вони ж в собівартості. Кому ми платимо?
Я є членом наглядової ради водоканалу і нас потихеньку підводили до думки, а чи не варто ще трохи підняти тариф на водопостачання і водовідведення. Ми і так переплачуємо 3 гривні за воду, що є доведеним фактом, але нам знову пропонують залізти до кишені чернівчан. Це є неприпустимим.
Насправді проблему потрібно вирішувати не латанням дірок, не поверненням коштів обленерго, фактично фінансуючи московського оліграха, а іншим шляхом. По-перше, зменшенням витоків до нормативу. Для цього кошти потрібно виділити для першочергового ремонту аварійних ділянок. Тоді не доведеться латати діри кожного дня. По-друге, варто подумати, як зекономити на енерговитратах. Маємо для цього ресурси. Наприклад, австрійський водозабір «Очерет» який має потужність 12 тисяч кубів, але використовується лише на шосту частину своїх потужностей. Це та дешева прутська вода, яку потрібно перекинути на місто. Таким чином зменшити питому вагу дорогої дністровської води.
Усі чекають на позику в 17 мільйонів від німецького банку. Але я впевнений, що за два роки профіциту міського бюджету, коли ми маємо невикористані кошти, ми були зобов'язані самі щось робити.
Будівництво шкіл і дитячих садочків
Всі розуміють потребу у цьому, але кошти при цьому витрачаються на все що завгодно, тільки не на ці потреби. Замість того, щоб планомірно почати будівництво дитячого садочка на Гравітоні. Початок будівництва покаледно. І цю програму можна при бажанні потихеньку реалізовувати. Але нічого не робиться. Про те, в якому жахливому стані перебувають міські лікарні, всі знають. Опікуватися ними має саме міська влада, а не збирати кошти з людей. Кошти в бюджеті для цього є, потрібно тільки визначитися з пріоритетами і раціонально їх використовувати.
Непорозуміння, які інколи виникають у мікрорайонах нової забудови, викликані специфікою Чернівців. Упродовж тривалого часу ми не думали, не дбали про перспективу нашого розвитку. Для цього необхідно було розвивати інженерну інфрастуктуру, будувати дорогу. Можливо, колись на це не було коштів. Але сьогодні у нас така можливість з'явилася. А невикорстані мільйони, про я казав на початку, це недобудовані школи, садочки, транспортні розв'язки, які би стимулювали появу нових мікрорайонів нової забудови. Тоді б не було конфліктів через забудову дитячих майданчиків, недотримання відстаней, коли людям лізуть у душу. Це питання стратегічних підходів до вирішення містобудівних проблем, які необхідно розуміти і вирішувати по-іншому.
Чому я йду на вибори мера
Як чернівчанина, людину, яка багато зробила і живе в цьому місті, такий стан справ не задовольняє. Тому я прийняв рішення балотуватися на посаду Чернівецького міського голови. Переконаний, що ті завдання, які стоять перед містом, можуть бути виконані на абсолютно іншій, новій, більш якісній платформі. І ця платформа є дуже простою – це праця особиста і вимоги до своїх підлеглих. Те, чого ми не спостерігаємо зараз. Якщо хтось бачить завдання керівника тільки у тому, щоб прийти до влади, зайняти крісло, і одразу забути про всі свої обіцянки, то я це бачу інакше. Це неправильно. Я вважаю, що це обман, який ми сьогодні спостерігаємо на кожному кроці. Закликаю чернівчан дуже добре розібратися в тому, хто, що і як говорить, відрізняти правду від брехні. А вже потім робити усвідомлений вибір.
Про це повідомляє прес-служба канидадата на посаду Чернівецького міського голови Вячеслава Кишлярука.