Василь Зазуляк чекатиме сьогодні у ратуші для обговорення долі пам'ятника Воробкевича, Старик обурюється: коли демонтували, то не питали

Василь Зазуляк чекатиме сьогодні у ратуші для обговорення долі пам'ятника Воробкевича, Старик обурюється: коли демонтували, то не питали

07.07.2021, 08:26
Запрошую фахівців та активних представників громадськості для обговорення, - написав заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк на своїй сторінці у ФБ. 
 
- Чекатиму вас у середу, 7 липня, о 16.00 в 105 каб. міськради. Є ідеї? Приходьте! Постать видатного українського буковинського діяча заслуговує гідного вшанування!
 
Нагадаємо, раніше Василь Зазуляк повідомив: як і обіцяли, ми провели обстеження бюсту Сидора Воробкевича, що був розташованим в сквері навпроти Резиденції.
 
Отримав заключення. На жаль, як ми й припускали, пам'ятник знаходиться в аварійному стані та не підлягає реставрації. Таке заключення дав фахівець. Те ж саме стосується і постаменту, який наразі ще у сквері.
 
Також громада має прийняти рішення: чи є гіпсовий бюст відповідною подякою видатному діячу за його внесок у розвиток краю?
 
Тож я ініціюватиму проведення громадських консультацій щодо того, яким чернівчани хочуть бачити новий пам'ятник: в формі бюсту чи нетривіального пам'ятника з тривких матеріалів. На виготовлення оголосимо конкурс.
 
 Постать видатного українського буковинського діяча заслуговує гідного вшанування! - висловив переконання Василь Зазуляк
 
Голова Товариства Український народний дім у Чернівцях Володимир Старик, який є одним з ініціаторів створення петиції на захист погруддя Воробкевичу, вважає, що добрим намірі ратуші у даному питанні мали би передувати певні дії. В.Старик вказує, зокрема, на те, що "Міська рада досі не оприлюднила рішення, на підставі якого постраждав пам'ятник С. Воробкевичу, не проведено службове розслідування для виявлення персональної вини кожного посадовця, винного у скоєнні акту вандалізму та приниженні гідності кожного українця". "Але і в голову їм не приходить, що знесення пам'ятника С. Воробкевичу (комунальної власності міста), як і знищення десятків дерев у сквері та перетворення його на повну руїну відбулося без жодного публічного обговорення, ба навіть без будь якого притомного рішення відповідального органу міської ради".
1