Валерій Сарафінчан: 'Рішення не проводити референдум ухвалили з грубими порушеннями, а відтак жодних правових наслідків воно не має'

Валерій Сарафінчан: "Рішення не проводити референдум ухвалили з грубими порушеннями, а відтак жодних правових наслідків воно не має"

02.11.2011, 20:33

Один з координаторів ініціативної групи "Спільними зусиллями захистимо Чернівці" Валерій Сарафінчан запевнив, що має фото- і відеодокази того, що дане рішення було ухвалено з грубими процедурними порушеннями, а відтак жодних правових наслідків не має. 

"Я був учасником чотирьох зібрань, які проходили до шостого, що мало відбутися у суботу, 29 жовтня.  Був лише на чотирьох з п'яти, тому що одні збори відбувалися одночасно в Палаці текстильників та готелі "Черемош". Враховуючи це розумів, що всі наступні судові позови тягнуть за собою певні дії. Тому наше прохання до людей, які захопили замовлений нами зал, вийти, зареєструватися і знову зайти було продиктоване бажанням витримати законну процедуру. Проте вони відмовилися це зробити. Проводити ж реєстрацію у залі, де знаходяться 20 людей фізично неможливо. Тому що наші опоненти в особі міської влади одразу б побачили у цьому порушення. Наголошую на цьому: провести реєстрацію людей, які перебували у залі, не було змоги...

Стосовно наступних подій, свідком яких мені випало бути, то можу вже зараз і однозначно: реєстрація велася  з порушеннями правил. Хто проводив її – не знаю, хто організовував – не знаю. Але я точно так само як і решта мешканців нашого міста, які мають право висловити свою точку зору став у чергу, зареєструвався.  Я фактично вже повернувся. мені повідомили: йде реєстрація. І мені вже самому просто стало цікаво, як мешканцю цього міста. У мене був з собою паспорт і я став у чергу, зареєструвався. Під час реєстрації я сфотографував  на мобільний телефон відомість, і одразу зрозумів, що вона не матиме подальшого руху. Тому, що були порушення.

У графі реєстрація потрібно обов'язково писати місто Чернівці, вулиця така-то. Тобто вказувати місце паспортної реєстрації. Мене ж зареєстрували просто: м. Чернівці. І найголовніше, коли записуються дані людини, то потрібно також повністю вказувати прізвище, ім'я, по-батькові.  Написали просто прізвище та ініціали. Цей факт засвідчує те, що ці альтернативні збори готували спонтанно. На моє питання до реєструючого, що потрібно повністю вказувати прізвище, ім'я, по-батькові, а також вказувати місце паспортної реєстрації, він відповів: я цього не знаю, мені про це ніхто не казав.

 Якби присутні на цих зборах люди навіть проголосували "за" проведення референдуму, виявлені порушення дали б підстави міській владі знову відмовити у реєстрації ініціативної групи зі збору підписів. Саме з огляду на всі ті помилки, про які я вам кажу.

Слава Богу, що вдалося зробити відеозапис, з деяких моментів якого чітко видно,  хто був керівником сценарію проведення цих зборів...  Збори почалися з дикого порушення, коли головуючий запитує, хто "за", але забуває при цьому запитати, хто "проти" чи "утримався".  Дикістю є коли обирають лічильну комісію не голосуючи при цьому за її кількісний склад, а одразу персонально. Дикістю є, коли головуючий пропонує членам комісії пройти у президію. Хоча їх роботі – рахувати голоси у залі. Такі ось моменти...

Ну, зібралося 215 людей, як вони кажуть, і проголосували проти референдуму. Ну, не хочуть вони референдуму. Не питання.  А ще в місті знайдеться 5 груп по 230 чоловік, які захочуть його проводити. Взагалі, це парадоксальне рішення. Зазвичай, коли ви чогось не хочете ви просто цього не робите, для цього не треба збирати збори, казати на зборах, що ви цього не хочете. Ви просто сидите дома!"