Усика зробили "смотрящим" над лісом (+ВІДЕО)
Цього року за кордон з Чернівецької області експортували 53 тисячі кубометрів деревини.
За три місяці поточного року у порівнянні з аналогічним періодом минулого часу року експортовано на 25,2 тисячі кубометрів менше необробленої деревини.
За підсумками 2014 року торік експорт лісу також зменшився - на 37 тис м куб.
Приріст лісу за рік становить 1 млн м куб. А рубають від 750-760 до 800 м куб на рік. Засаджені 60-70 років ялинники масово усихають. Тому їх зрубують, щоб бодай щось заробити.
Щоправда, питання вивозу лісу надзвичайно болюче для Чернівецької області. Мало не щодня буковинці бачать, як десятки, а то й сотні вагонів з лісом йдуть за кордон.
В основному така ситуація склалася через те, що на Буковині немає підприємств з переробки деревини.
За словами голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука, поки на Буковині не буде налагоджено переробки деревини, не прийдуть інвестори, ліс будуть експортувати.
Як зазначив головний лісівник Буковини Анатолій Ковальський, лише 6% вагонів, які вивозять за кордон - наші, в основному це едрева з інших областей України.
Довідково:
Лісогосподарські підприємства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства продовжують роботи з лісовідтворення у підпорядкованому державному лісовому фонді.
Станом на 9 квітня, лісгоспами області створено насадження лісових культур на площі майже 400 га із запланованих 885. Так, з метою підвищення рівня залісненості області на 5,1 га нелісових земель закладено нові ліси.
На 523 га здійснено доповнення лісових культур. До кінця травня відповідні роботи заплановано провести на площі 65 га.
Про це інформують в Чернівецькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Частково використано матеріали БукІнфо, vidido.ua, прес-служби ОДА.