У заступника голови Чернівецької ОДА Гостюка запитали, чи немає в питанні децентралізації у Сокирянському районі роботи для СБУ (ОНОВЛЕНО)

У заступника голови Чернівецької ОДА Гостюка запитали, чи немає в питанні децентралізації у Сокирянському районі роботи для СБУ (ОНОВЛЕНО)

30.01.2018, 09:44

Під час прес-конференції у Чернівцях, на якій йшлося про деякі особливості децентралізації у Сокирянському районі, заступника голови Чернівецької ОДА Василя Гостюка, зокрема, запитали, чи немає в цій історії вже роботи для СБУ. 

- Ви впевнені, що зараз тут не буде  важких і непоправних проблем, які потім не можна буде поправити, - запитав у чиновника журналіст Петро Кобевко. - Спеціалісти з СБУ запрошені на цю прес-конференцію, вони мають можливість чути, що зараз тут робиться. 

ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ІНІЦІЮЄ ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ В КОЖНОМУ НАСЕЛЕНОМУ ПУНКТІ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ, - ВАСИЛЬ ГОСТЮК

Про це заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк повідомив, 29 січня, під час прес-конференції.

Посадовець зазначив, що в Чернівецькій області є села, в яких голови сільських рад та депутатський корпус не залучають громади до обговорення питань створення об’єднаних територіальних громад. За словами заступника голови облдержадміністрації, такий стан речей не відповідає вимогам Закону та не сприяє реалізації принципу добровільності у ході утворення ОТГ.

«Звертаю увагу на те, що Закон України говорить про добровільне об’єднання громад. Мова іде саме про об’єднання громад, а не про об’єднання сільських голів чи окремих депутатів. Саме громади мають приймати рішення, - наголосив Василь Гостюк. - На жаль, в Сокирянському районі не завжди в повній мірі враховується думка людей. Я особисто був присутній на громадських слуханнях в Романківцях. На слуханні було прийнято рішення ініціювати створення Романківецькоі ОТГ, але всупереч цьому сесія прийняла протилежне рішення. Постає питання: чиї інтереси відображають депутати сільських рад? Також нам стало відомо про ситуацію в селі Кормань, де, за словами мешканців, присутніх на нещодавніх зборах (близько 150-ти осіб), не відбувалося жодних громадських слухань. Враховуючи всі ці обставини, та користуючись присутністю тут голів сільських рад Сокирянського району, ми ще раз кажемо, що обласна державна адміністрація ініціює проведення громадських слухань у кожному населеному пункті і кожному селі для того, щоб дійсно почути думки громад. І буде просити сільських голів сприяти цьому».

Відтак, Василь Гостюк зауважив, що обласна державна адміністрація залучатиме як експертів Центру розвитку місцевого самоврядування, так і інших незалежних експертів для того, аби ці слухання зробити публічними. «Наразі у нас немає жодного протоколу про проведення слухання жодної сільської ради, яка приймала рішення про приєднання до Сокирянської ОТГ. Ні представники ОДА, ні експерти з Центру розвитку місцевого самоврядування не були присутні на таких зборах. Тому заплановані виїзди сприятимуть тому, що це дійсно буде думка громад відповідних сільських рад», - наголосив заступник голови облдержадміністрації, куратор з питань децентралізації.

1


КОМЕНТАРІ (2)

Гройсман: Тепер на перший план виходять питання відповідальності місцевої влади за ефективне використання наданих ресурсів...

Бюджет Сокирянської міськради на 2018 рік це не що інше, як підрив фінансової стабільності країни. Так бездумно витрачати кошти може лише ворог народу зразка 2018 року.

Де контроль?

avatar

Соня

30 січня 2018 21:19

пане гостюк вами має займатись СБУ за розпалювання міжнаціональних взаемен адже тільки кончений дебіл може сказати грубнянським людям вас нетреба в районі йдіть в кельменці   Ти дебіл побачив сільських голів і всрався що видно на відео приіжай у грубно побачиш чим закінчиш 

avatar

Сокиряни

31 січня 2018 10:28