У Сокирянах провели толоку і встановили пам’ятний знак на честь воїна й активіста Андрія Бабінського

У Сокирянах провели толоку і встановили пам’ятний знак на честь воїна й активіста Андрія Бабінського

19.09.2023, 14:44

Цими вихідними у Сокирянах відбулися заходи, присвячені 40 дням з дати загибелі Андрія Бабінського у бою з російськими окупантами. Андрій був уродженцем Сокирян, науковцем, громадським діячем та добровольцем 80 ОДШБр ЗСУ.

Про це BukNews повідомили у  прес-службі Громадського сектору Євромайдану (Олег Слабоспицький).

 Друзі, рідні та місцеві мешканці 16 вересня організували толоку на одному із мальовничих пагорбів Сокирян, який був улюбленим місцем Андрія Бабінського. На жаль, за останні роки це місце перетворилось фактично на сміттєзвалище. Завдяки волонтерам було зібрано та вивезено понад півсотні мішків зі сміттям і впорядковано зелену зону для відпочинку.

 Під час заходу було встановлено меморіальну табличку, яка розповідає про біографію Андрія Бабінського, який дав цій місцевості жартівливу назву “Урочище Зурбаган”.

 Організатори закликають приєднатися до традиції вшанування загиблих воїнів через прибирання їхніх улюблених місць на природі. Облаштування кожного такого місця - це і нова зелена зона для відпочинку і можливість розповісти про історію життя захисника або захисниці.

 Довідково.

Андрій Бабінський “Медик” (20.02.1991, м.Сокиряни - 08.08.2023, с. Червона криниця)

У 2007 р. закінчив Сокирянську гімназію та вступив до Національного авіаційного університету (Київ). У 2008 р. заснував “Мегамарш у вишиванках” - одну з найбільших щорічних патріотичних подій у десятках українських та закордонних міст. Був співорганізатором багатьох фестивалів, кінопоказів, етновечірок та квартирників. У 2013-14 рр. з перших днів протестів був активним учасником Революції Гідності. У 2013-17 рр. працював молодшим науковим співробітником Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України. Після повномасштабного вторгнення добровольцем став до лав 107-ої бригади Сил ТрО, де здобув фах бойового медика. Воював на Харківщині та під Бахмутом. Влітку 2023 р. перевівся до 80-ої ОДШБр і брав участь в контрнаступі на Запорізькому напрямку. 8 серпня 2023 р. старший солдат Андрій Бабінський загинув у бою з російськими окупантами поблизу с. Червона Криниця Запорізької обл.

 На зображенні може бути: 10 людей

На зображенні може бути: 11 людей та текст

На зображенні може бути: трава та текст

На зображенні може бути: 2 людини та текст

1