У Кабміні сподіваються, що вже до 1 вересня Чернівецька область вийде на 100%-у готовність об’єктів ЖКГ і соцсфери до осінньо-зимового періоду

У Кабміні сподіваються, що вже до 1 вересня Чернівецька область вийде на 100%-у готовність об’єктів ЖКГ і соцсфери до осінньо-зимового періоду

23.08.2014, 19:37

Станом на 15 серпня комплексно підготовлено до зими 130,4 тис. будинків, що становить 69,1 % від плану. Про це під час селекторної наради з регіонами повідомив Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов.

Загалом, за його словами, по Україні передбачено комплексно підготувати до осінньо-зимового періоду майже 189 тис. будинків, у тому числі більш ніж 158 тис. житлових будинків комунальної власності, 19,2 тис. житлових будинків ОСББ та ЖБК, 1,7 тис. житлових будинків колективної власності та 9,2 тис. одиниць відомчого житлового фонду.

За інформацією з регіонів, найвищим показником комплексної підготовки характеризується сьогодні Миколаївська область - 86,9 %.

Андрій Білоусов також повідомив, що на здійснення робіт з підготовки житла до опалювального періоду передбачено в місцевих бюджетах та за рахунок інших джерел фінансування кошти у сумі близько 849,8 млн. гривень. Показник освоєння відповідних коштів становить 60,4 %.

Також заступник Міністра зазначив, що до осінньо-зимового періоду заплановано підготувати понад 38 тис. об’єктів соціально-культурного призначення.

За інформацією з регіонів, станом на 15 серпня вже підготовлено понад 30 тис.  об’єктів (77,8 %). З них 14,7 тис. шкіл, понад 10,7 тис. дитячих садків та понад 4 тис. лікарень.

Найкращим в Україні показником підготовки таких об’єктів характеризується Волинська область (99 %), найнижчим - місто Київ (48,9 %).

«Прошу взяти до уваги, що вже до 1 вересня всім областям необхідно вийти на 100%-у готовність об’єктів житлово-комунального господарства, а особливо - об’єктів соціальної сфери, до осінньо-зимового періоду», - звернувся Андрій Білоусов до керівників областей.

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону України.

Майже усі регіони доопрацювали плани заходів зі зменшення споживання природного газу на період опалювального сезону 2014/15 років на рівні 30%, більшість з них вкладаються у встановлені державою ліміти. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов під час селекторної наради з регіонами.

В цілому, за інформацією заступника Міністра, при потребі скорочення споживання газу на рівні 2 508,5 млн. куб. м. (30 % від загального споживання), сьогодні, відповідно до планів регіонів, вдається зекономити 2 432,36 млн. куб. м. газу (29,1%). Цей показник не враховує даних Луганської області, отримати наразі які неможливо через проведення у регіоні антитерористичної операції.

За даними Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону, за рахунок організаційних заходів в середньому вдається заощадити 6,8% або 569,42 млн. куб. м газу. Технічні заходи дозволяють зекономити 4,5% або 374,82 млн. куб. м. Переведення на альтернативні види палива скорочує споживання газу на 4,1% або 341,12 млн. куб. м. Ще 13,7% або 1 147,0 млн. куб. м дозволяють заощадити кризові заходи.

Андрій Білоусов підкреслив, що у деяких регіонів при розрахунках все ще виникають завищені або занижені відсотки запланованого скорочення, що не співпадають з розрахунковими цифрам постанови КМУ. «Вказані неточності можна пояснити або використанням некоректних показників споживання газу протягом серпня 2013 – березня 2014 років, або неправильним розрахунковим періодом. Тому дане питання необхідно доопрацювати», - сказав заступник Міністра.

Андрій Білоусов також повідомив, що за інформацією НАК «Нафтогаз України», фактичне споживання газу теплопостачальними підприємствами за 18 днів серпня в цілому по України менше затверджених державою лімітів на 38 %.

В той же час, за словами заступника Міністра, ряд областей, серед яких Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Чернігівська, все ще значно перевищують свої ліміти споживання газу.

«Решта областей вкладаються у ліміти або принаймні значно зменшили споживання газу», - зазначив Андрій Білоусов.

 Нагадаємо, 9 липня Уряд схвалив постанову, якою затверджено ліміти обсягів природного газу для споживачів у розрізі регіонів та помісячно до кінця опалювального сезону з урахуванням зменшення для ТКЕ на 30% починаючи з 1 серпня 2014 року.

 Антикризовий енергетичний штаб, який очолює Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, доручив Держенергоефективності підготувати проект урядового документу щодо комплексного плану середньострокових заходів, спрямованих на стимулювання зменшення споживання та заміщення природного газу підприємствами теплопостачання, промисловими споживачами, бюджетними установами та організаціями, населенням. Такий план має бути розрахований на період 2014-2017 років.

1