У День незалежності України чернівчани в п’ятий раз  відстоюватимуть своє право на референдум

У День незалежності України чернівчани в п’ятий раз відстоюватимуть своє право на референдум

22.08.2011, 20:44

24 серпня вже в п’ятий раз чернівчани  зберуться на збори аби   ще раз голосно заявити : місцевому референдуму  у Чернівцях щодо дострокового припинення повноважень діючої міської ради бути! Збори відбудуться о 10 годині ранку в конференц-залі готелю «Черемош». До участі у них запрошуються мешканці міста, яким виповнилося 18 років. Реєстрація учасників зборів проводиться за паспортами.

            «Автори, замовники та виконавці  сценарію рейдерського захоплення влади у Чернівцях даремно заспокоїлися. Чернівчани не змирилися і не змиряться з тим, що купка депутатів-зрадників  взялася за них вирішувати долю міста, знехтувавши їх вибором. Ми будемо відстоювати своє конституційне право у межах закону, за шанованими у Чернівцях традиціями толерантності. Але прагнення до справедливості і  наша воля будуть непохитними. Ми доведемо усьому світові , що Чернівці – це місто,  де жодна політична сила не зможе сплюндрувати місцеве самоврядування та основи демократії», - заявив один із учасників громадського руху за  місцевий референдум Валерій Сарафінчан.

            «Ми переконалися, що влада боїться місцевого референдуму. Чернівецький окружний адміністративний суд в черговий відмовив ініціативній групі «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» у задоволенні позову щодо визнання протиправною бездіяльність секретаря міської ради Віталія Михайлішина у питанні реєстрації ініціативної групи для проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень діючої міської ради. Приводи для такої відмови смішні – у документах реєстрації учасників зборів десь пропущено м’який знак, десь вписана буква «е» замість «є» .Тобто чисто технічні погрішності, які бувають у кожному документі, тим паче коли у його створенні беруть участь кілька людей. Дивно, що суд, який настільки принциповий до звичайних людей, не дає такої ж принципової оцінки діям  посадовців, зокрема  начальнику юридичного управління міської ради, який у перевищення своїх повноважень розписується на бланку міської ради, хоча таке право мають винятково  міський голова і секретар міської ради. Але ні суди, ні будь-які інші зачіпки не врятують від відповідальності тих, хто зрадив довіру виборців. Ми будемо  збиратися до тих пір, доки референдум не відбудеться, оскільки це наше право – давати оцінку  діям тих, кого ми обрали. І ми його будемо відстоювати», - зазначила член ініціативної  групи  Корнелія Спіжавка.

«Добре, що громадський рух за місцевий референдум у Чернівцях підтримують люди різного віку, різних політичних поглядів. Нам надають підтримку різні громадські організації, за нашою боротьбою спостерігають як в Україні, так і за кордоном. Нам пропонують допомогу усі, кому не байдужа доля Чернівців . Тому у нас не має сумніву у перемозі. Закликаємо чернівчан у  величний День незалежності України ще раз довести, що  ми будуємо державу народовладдя і прийти на збори та дати зелене світло місцевому референдуму у Чернівцях», -  заявив  координатор ініціативної групи Олег Ботушанський.