У Чернівцях виникли серйозні запитання до стерилізаційного обладнання, яке закупили для відділення перинатального центру

У Чернівцях виникли серйозні запитання до стерилізаційного обладнання, яке закупили для відділення перинатального центру

21.03.2020, 14:07

Чернівецька обласна клінічна лікарня 16 березня підписала договір про постачання медичного обладнання з ТОВ «Полтава медобладнання» на суму 1 816 000 грн. Даним обладнанням буде оснащений сучасне стерилізаційне відділення перинатального центру. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro. Найменування товару – Стерилізатори парові.

Якісна стерилізація в сучасних умовах особливо актуальна, але дана закупівля викликає багато сумнівів.

Про це повідомляє Центр реформ та розвитку - Чернівці.

ЩО ВИКЛИКАЄ ПІДОЗРИ?

На торгах єдиним конкурентом фірми-переможця було ТОВ «Завод Лабораторного обладнання». Під час аукціону учасники не знижували своїх пропозицій, однак ціна фірми «Полтава медобладнання» була на 8 тис. грн.. дешевшою.

В Чернівецькій області вже відомі випадки закупівлі неякісного медичного обладнання сама серед стерелізаторів. Про це йдеться в статті: https://www.slidstvo.info/…/nesterylnyj-biznes-v-ukrayinsk…/

Зокрема, у листопаді Служба безпеки України викрила полтавського підприємця, який постачав у лікарні підроблені парові стерилізатори. З’ясувалось, що підприємець скуповував старий медичний інвентар, який відпрацював встановлений нормативами строк експлуатації, і після реставрації постачав його в медичні заклади по всій Україні.

Таке обладнання поступило і в Чернівецькі і районні медичні заклади:

• Чернівецька область, Чернівці, Лікарня швидкої медичної допомоги (2 стерилізатори СП ГК-100);
• Чернівецька область, Кіцмань, Кіцманська центральна районна лікарня (стерилізатор СП ГК-100-3);

В той же час до нас надійшла скарга від ФОП Биков І.С. щодо порушення умов тендеру в розділі дискримінації інших учасників за фактом відповідності технічному завдання. Зокрема підприємець надав аналіз технічного завдання даної тендерної процедури, виконаний Всеукраїнською асоціацією стерилізації і дезінфекції.

В аналізі зазначені наступні дискримінаційні порушення:

1. Наявність Протокол контролю зварних з’єднань пункту 1.7 є дискримінаційною, та не впливає на функціонування стерилізатора. Перевірити цю вимогу не фахівцем і в лікарні не можливо.

2. Вимоги пункту 2.,являються дискримінаційними, та такими, що обмежують участь в конкурсних торгах, а саме «Розмір стерилізаційної камери, мм, 800*750*750», «висота завантаження, мм, 750», «Об’єм стерилізаційної камери, дм3, 400» - вказані чіткі розміри обладнання. Необхідно вказувати допустимі відхилення від зазначених розмірів, або пояснити, чому вказані точні розміри обладнання.

Лист зі скаргою був надісланий до Чернівецької обласної державної адміністрації. Попри те, договір з фірмою-перможницею все ж був підписаний.

Рекомендації при проведенні тендеру не були враховані. Таким чином ризик повторити закупівлю не якісного стерилізаційного обладнання зростає.

Виникає питання, чому знехтували рекомендаціями?

Питання відкрите для:

- Соколова Вадима Юрійовича, в. о. медичного директора з контролю якості лікувально-діагностичної роботи, голова тендерного комітету Чернівецької обласної клінічної лікарні.

- Заступника голови тендерного комітету, в. о. заступника ген. директора з економічних питань Шелест Тетяни Анатоліївни.

- Цинтаря Сергія Ауреловича, .в. о Генерального директора Чернівецькоої обласної клінічної лікарні.

1