Трохи сонячної Індії в зимових Чернівцях: на Буковині відзначили національне свято Індії (оновлено)

Трохи сонячної Індії в зимових Чернівцях: на Буковині відзначили національне свято Індії (оновлено)

30.01.2012, 20:12

День республіки – національне свято найбільшої демократії світу Індії в Чернівцях цього року відзначили вже всьоме. У п'ятницю, 27 січня, культуру та мистецтво своєї великої країни представила найчисленніша в Буковинському державному медичному університеті спільнота студентів – іноземців. «Загалом на медичному факультеті №3 БДМУ навчаються 565 студентів-іноземних громадян, - розповів ректор БДМУ Тарас Бойчук.  – З них вихідці з Індії наразі складають понад 60 відсотків – 441 студент». Чималий зал палацу "Академічний" ледь вмістив всіх охочих долучитися до святкового дійства. День республіки, який цього року Індія відзначила вже в 63-й раз, відкриває річний перелiк офiцiйних свят та вихiдних днiв у цій країні. 26 січня 1950 року було прийнято Конституцію Індії, що ознаменувало завершення переходу країни від статусу британського домініону до незалежної республіки.  І хоча на вулиці того дня тиснув мороз, в залі було тепло і затишно від посмішок, які дарували одне одному організатори, учасники святкової програми й численні гості, які завітали на урочистості. Вже на вході до палацу святковий настрій забезпечували дівчата і хлопці, які кожному гостю дарували значок у вигляді державного прапора Індії. А щодо морозу і снігу, то як запевнив незмінний ведучий свята Суніл Шарма, для гірської - північної частини Індії, звідки він сам родом, це також не дивина. Щобільше, саме цією подібністю природного середовища, в якому живуть деякі індуси і буковинці, Суніл Шарма пояснив схожість деяких елементів їхнього національного вбрання. На спільність індо-арійського походження сучасних українців та індусів у вітальному слові згодом також вказав перший Надзвичайний і Повноважний Посол України за часів незалежності в Індії, а нині професор кафедри фізіології БДМУ Георгій Ходоровський.

Державний гімн Індії —  «Джанаганамана» («Душа народу»), слова і музику якого написав легендарний Рабіндранат Тагор, зал вислухав стоячи. Впадало у вічі, що багато присутніх у залі співали цю урочисту національну пісню разом із хором. До свята студенти з Індії готувалися впродовж двох місяців, провівши незліченну кількість репетицій. Але зусилля того вартували. Глядачі не шкодували голосових зв'язок і долонь, захоплено вітаючи учасників святкового концерту. Не аматорський, а професійний рівень виконання номерів зауважив навіть присутній того дня у залі другий секретар (полiтичнi питання) посольства Республіки Індія в Україні пан  Аміт Верма. Дивуватися цьому, якщо вірити ведучим, якраз не випадає: майже кожна індійська дівчина вчиться танцювати починаючи з трирічного віку. А співати в Індії взагалі може кожний. Відтак танцюристів і танцюристок на сцені змінювали співачки і співаки, а їх, в свою чергу, учасники студентського рок-гурту чи театру пантоміми. Бурю пристрасті серед присутніх на вечорі викликав імпровізований показ мод. Дефілюючи сценою "Академічного" не гірше професійних моделей, демонстрацію влаштували майбутні лікарі, а нині студентки та студенти-медики.

Дві з половиною години урочистого святкування Дня республіки Індії проминули, як мить. Проте ніхто, переконаний, не пошкодував за витраченим часом. Окрім гарного настрою, залишаючи залу, кожний забрав із собою трішечки любові до далекої, але, як з'ясувалося,  водночас дуже близької країни. А ще, усвідомлення того, як можна і треба любити свою країну, пишатися нею і гідно представляти у світі.

27 січня 2012 року в Буковинському державному медичному університету відбулися урочистості до Дня Республіки Індія. З нагоди святкування з офіційним візитом прибув другий секретар Посольства Республіки Індія в Україні пан Аміт Верма, який зустрівся з проф. Т.М. Бойчуком, ректором університету. На зустрічі було обговорено низку питань щодо умов навчання та проживання у БДМУ студентів з Індії та подальшої співпраці в різних напрямках діяльності університету. День Республіки Індія у виші відзначають уже традиційно сьомий рік поспіль. Свою культуру та мистецтво представляють найчисленніша спільнота студентів- іноземців в університеті. Цьогоріч в БДМУ створено медичний факультет №3 для іноземних громадян, з них в БДМУ з Індії навчається 441 студент ( всього – 565 студентів-іноземних громадян). До свята студенти з Індії готувалися впродовж двох місяців, провівши велику кількість репетицій та підготувань. Свято у палаці “Академічний” розпочав вітальним словом проф. Т.М. Бойчук, ректор університету, який щиросердно привітав всю індійську громаду Буковинського державного медичного університету з великим державним святом та побажав міцного здоров’я, успіхів та наснаги на шляху в опануванні професії лікаря. Також Тарас Миколайович вручив грамоти та подяки 37 студентам з Індії за сумлінне ставлення до навчання, активну участь в роботі органів студентського самоврядування та художній самодіяльності. Продовжив вітання другий секретар Посольства Республіки Індія в Україні пан Аміт Верма, який зауважив, що Індія та БДМУ і надалі плідно співпрацюватимуть, він висловив щиру вдячність ректорату університету, а особливо ректору – проф. Т.М. Бойчуку за сприятливі умови навчання та проживання студентів з Індії. Також студентську спільноту з Індії привітали проф. О.І.Іващук, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, Г.І. Ходоровський, професор кафедри фізіології, Надзвичайний і Повноважний Посол України, перший посол Незалежної України в Індії, доц. Г.І. Савка, декан медичного факультету №3. Глядачі мали змогу переглянути колоритні мистецькі номери, які презентували індійську культуру та мистецтво різних штатів Індії. Прес-служба БДМУ



КОМЕНТАРІ (3)

avatar

Sunil Sharma

13 лютого 2012 11:45

avatar

Sunil Sharma

13 лютого 2012 11:46

avatar

Юрій Чорней

13 лютого 2012 14:56