
У Чернівцях відсутній системний підхід у сфері поводження з тваринами, - результати воркшопу
У неділю 25 квітня 2021 року відбувся перший воркшоп по проекту "Розвиток гуманної громади міста Чернівці".
Завданням воркшопу було організувати громадське обговорення з представниками громади міста Чернівці щодо ситуації з безпритульними та домашніми тваринами таким чином, щоб визначити основну проблему, її наслідки та причини саме для Чернівців.
На заході були присутні мешканці міста, представники громадських організацій, волонтери, громадські активісти, представник з боку депутатського корпусу - депутат Чернівецької міської ради Яна Брус, представники патрульної поліції, власники тварин, кінологи, ветеринари. Допомагали модерувати захід юристи-медіатори "Буковинського центру медіації". Онлайн долучалися в якості спостерігачів також представники фонду Four Paws з Бельгії та Румунії, зоозахисники з Молдови, які теж шукають для себе шляхи вирішення цієї проблеми і хотіли б реалізувати подібний проект в Кишиневі.
Після жвавої дискусії учасники погодились між собою що основою проблемою для міста Чернівці є відсутність системного бачення та підходу, який може бути напрацьований шляхом створення стратегічного документу у формі цільової програми.
Пізніше в групах, як в живому форматі, так і онлайн учасники воркшопу працювали над створенням "Дерева проблем", із визначенням наслідків (гілки дерева) та причин (коріння дерева), після чого презентували на загал свої напрацювання.
За результатами групової роботи було створено загальне дерево проблеми відсутності системного підходу у сфері поводження з тваринами у Чернівцях.
Насправді ця робота має надзвичайно важливе значення, адже всі негативні твердження які звучали на воркшопі є тими дороговказівниками у якому напрямку мають бути сформовані цілі програми та системного підходу.
Наприклад, якщо проблемою для частини мешканців міста Чернівці (55% згідно нашого дослідження, проведеного у лютому 2021 року) є відчуття небезпеки, то одним з бажаних результатів програми програми має стати створення безпечних умов для мешканців міста; якщо однією з причин є відсутність виховання, то одним з напрямків роботи програми має стати організація виховного процесу тощо.
Психологи кажуть, що для того, щоб вповільнити, заставити людину зупинитися, поринути в роздуми, потрібно запитати її "чому так сталося?", а от для того щоб людина почала діяти її варто запитати "а що треба зробити?"
Тому ми ні в якому разі не зупиняємось, а запрошуємо всіх активних та зацікавлених у розвитку гуманної громади міста Чернівці на наступний воркшоп 23 травня 2021 року зробити наступний крок: попрацювати над питанням "А що ж треба зробити - запланувати в програмі, щоб в Чернівцях був системний підхід у сфері поводження з тваринами? Яких цілей та як ми хочемо досягти?"
Для участі у воркшопі нових учасників просимо писати нам в повідомленнях або коментарях, на електронну адресу community.engagement.cv(СОБАКА)gmail.com або ж зателефонувавши регіональному координатору проекту в Чернівцях Гошовській Антоніні 0975300538, 0503748710 (viber)