У Чернівцях відбулася прем’єрна презентація поетичної збірки «Солов’ї з Шаоліня»

У Чернівцях відбулася прем’єрна презентація поетичної збірки «Солов’ї з Шаоліня»

13.10.2017, 21:47

11 жовтня 2017 року в конференц-залі буковинського медіа-центру «Belle Vue» відбулася презентація поетичної збірки Таїсії Наконечної «Солов’ї з Шаоліня».

Презентація в Чернівцях стала першою подією із низки презентацій у підтримку книжки, запланованих у 11 містах України. Презентації мають відбутися протягом жовтня-листопада в Івано-Франківську, Заліщиках, Києві, Дніпрі, Вінниці, Львові, Тернополі, Хмельницькому, Кам’янець-Подільському та Коломиї.

На презентацію завітали більше 50 осіб. В основному, представники громадського та літературного середовищ Чернівців. Модерувала подію відома культуртрегерка і письменниця Ірина Вікирчак.

До збірки увійшли вірші різних років, які об’єднані ідеєю пошуку себе і свого шляху у світі. Книжка складається з трьох розділів – «Солов’ї емоцій» (в основному сформований із любовної та інтимної лірики ) , «Солов’ї шляху» (філософська лірика, що порушує проблеми творчого пошуку), «Солов’ї війни» (лейтмотив – боротьба за особистий вибір ліричного героя).

«Солов’ї з Шаоліня» - друга друкована книжка авторки. Перша поетична збірка «Безріччя» була видана у 2003 році як нагорода за лауреатство у літературному конкурсі імені Вадима Коваля, що проводився Молодіжною Мистецькою Асоціацією «Сокіл» спільно із Чернівецькою міською радою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Довідка про автораТаїсія Наконечна презентувала нову поетичну збірку «Солов’ї з Шаоліня»

Таїсія Наконечна (Заплітна) – авторка, художниця, перекладачка. Народилась 1985 року в Чернівецькій області. З раннього дитинства писала вірші. Публікувалась у місцевих виданнях в Кам’янці-Подільському, Хотині, Чернівцях. Була переможницею та лауреаткою кількох юнацьких конкурсів у місті Хотині в різні роки та відбіркового етапу поетичного конкурсу «Молоде вино» в 2002 році в Кам’янці-Подільському. У 2003 році стала лауреаткою поетичного конкурсу імені Вадима Коваля (Чернівці) і авторкою своєї першої друкованої поетичної збірки «Безріччя». Кілька років поспіль потому брала активну участь в літературному житті Чернівців і не тільки (була запрошеним членом журі поетичного конкурсу імені Івана Іова в Кам’янці-Подільському). Вірші публікувалися в антологіях «Вигране» (Чернівці, 2006) та «70 віршів» (Чернівці, 2010).

В 2007 році закінчила навчання в ЧНУ імені Юрія Федьковича, отримавши фах лінгвіста, викладача англійської мови, перекладача. Наступних вісім років працювала асистентом кафедри комунікативної лінгвістики та перекладу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і паралельно брала активну участь у громадському житті Чернівців, сім років очолювала місцеву організацію Пласту-НСОУ.

З 2010 року випала з літературного процесу взагалі, хоча продовжувала писати до шухляди. 2013-2014 року сталися події, через які переглянула своє життя і переосмислила себе в ньому. З того часу, повільно і, хоч і не завжди, але впевнено торує свій шлях, як поетка, письменниця, художниця і перекладачка. Нині Таїсія Наконечна вивчає образотворче мистецтво в Бельгії, в місті Гент.

Світлина від BukNews.

Світлина від BukNews.

Світлина від BukNews.

Світлина від BukNews.

1