У Чернівцях сьогодні відбудеться Форум «Збережемо Дністер. Чернівці» проти будівництва каскаду ГЕС (+ПРОГРАМА)

У Чернівцях сьогодні відбудеться Форум «Збережемо Дністер. Чернівці» проти будівництва каскаду ГЕС (+ПРОГРАМА)

28.08.2018, 09:04

У вівторок, 28 серпня, о 14:00 у приміщенні Центру культури «Вернісаж» (м. Чернівці, вул. Івана Франка, 15) відбудеться Форум «Збережемо Дністер. Чернівці». Захід відбуватиметься за підтримки Інституту Центральної Європи, ГО «Вільна Шпальта» та міжнародної асоціації «Eco-Tiras».

ПРОГРАМА Форум «Збережемо Дністер - Чернівці», 28 серпня, центр «Вернісаж» (м. Чернівці, вул. Івана Франка, 15).

14:00-14:30- кава- брейк 14:30

- 14:45- офіційне відкриття. Михайло Павлюк - перший заступник Голови Чернівецької ОДА (tbc) Алла Квач - міський голова м. Заліщики Олександр Білоус - ГО «Вільна Шпальта»

14:45- 15:00 - Петро Тєстов, еколог (м. Київ)

15:00-15:15 - Наталія Віцинська, еколог, ECO-Tiras (м. Кишинів, Молдова)

15:15-16:00 - Перша панельна сесія. Учасники: представник НПП «Дністровський каньйон» (м. Заліщики), представник НПП «Хотинський» (м. Хотин), Юрій Чорней (інтернет-портал «Buknews. Всі новини Буковини», м. Чернівці), Людмила Чередарик (головний редактор газети «Версії»). Антоніна Гошовська, юрист, член громадської ради при Чернівецькій ОДА.

16:00-16:45 - Друга панельна сесія. Учасники: Леся Мандзюк (КП «Заліщики туристичні», м. Заліщики), Олександр Вікирчак (начальник відділу науки НПП «Дністровський каньйон, м. Заліщики), представник НПП «Хотинський» (м. Хотин), Микола Вигнан (Голова Дорошівської сільської ради (tbc), Ігор Тимошков (Громада рибалок Буковини), Богдан Радуш (доцент ЧНУ ім. Юрія Федьковича).

16:45-17:15 - прийняття резолюції, підбиття підсумків.

17:15-17:45 - нетворкінг

Як відомо, схвалена урядом Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року передбачає будівництво каскаду з шести ГЕС у Дністровському каньйоні (повний текст програми тут: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/552-2016-%D1%80). Незважаючи на вимоги природоохоронного законодавства, протести громадськості, категоричні заперечення екологів і численні рішення місцевих рад, державна компанія «Укргідроенерго» має твердий намір збудувати ці шість ГЕС. 

Загальна потужність каскаду, на будівництво якого планують витратити щонайменше 20 мільярдів гривень, становитиме лише 1/200 від сумарної потужності української електроенергетики. Однак при цьому буде знищено близько 200 кілометрів природного русла Дністра. Дністровський каньйон, яким ми його знаємо, перестане існувати. 

Аби зупинити плани зі знищення унікальної природи Верхнього Дністра, люди в цих областях вже протягом кількох років вдаються до різноманітних акцій і закликають владу зупинитися. А у липні цьогоріч за участі громадських діячів, екологів і небайдужих громадян відбувся громадський сплав «Збережемо Дністер», що проходив також територією Чернівецької області. Він тривав два тижні та мав протяжність понад 200 кілометрів.

Незважаючи на сумнівний економічний результат, шкоду для довкілля і туристичного потенціалу Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Одеської областей, уряд вперто підтримує будівництво каскаду ГЕС. Обласні ради Тернопільської та Івано-Франківської областей, у тому числі завдяки тиску місцевої громадськості вже висловили своє негативне ставлення до спорудження гідроелектростанцій. На жаль, офіційної публічної реакції відносно цієї проблеми з боку Чернівецької обласної ради та очільників області немає досі. 

До участі у Форумі «Збережемо Дністер. Чернівці» запрошуємо представників місцевої та центральної влади, екологічних організацій, туристичної сфери і бізнесу, державних службовців, гідроенергетиків та науковців з України і Молдови, ЗМІ а також усіх, кому небайдужа доля однієї з найбільших річок у Європі - Дністра.

За результатами форуму планується прийняття спільної резолюції щодо питання будівництва каскаду ГЕС на Дністрі. 

Контактний номер телефону: (050) 201 10 10 (Олександр).

1