У Чернівецькій області підрахували дичину. І вовків - також
В мисливських угіддях краю завершилася таксація (підрахунок) мешканців дикої фауни. Організовано і, головне, за снігових умов, що дало змогу майже сто відсотково встановити кількість цієї дичини.
-
І що маємо, чи задовольняє підрахунок?,– поцікавився в голови президії облради УТМР Юрія Борисовича Ткачука.
-
То як сказати. Скажімо, із зайцем проблема з його чисельністю рік у рік стає гострішою, при чому на всьому Євразійському континенті. Мабуть, здогадуєтесь чому: всюди на полях та садах збільшується їх обробка гербіцидами та пестицидами. Що й унеможливило прибавку зайців, котрі в усі відомі часи були найулюбленішим трофеєм, – підкреслив Юрій Борисович. – Натомість, згідно із таксацією, яку здійснювали понад 200 єгерів, працівників лісової охорони, екоінспекції і громадські активісти, збільшилось поголів’я диких кабанів та косулі.
-
А оленя?
-
Мушу констатувати, що його поменшало. Тут причиною став так званий людський фактор і неймовірне засилля угідь бродячими собаками, відстріл яких нарешті вдалося відстояти. Цієї зарази, на жаль, розвелося так багато, що їх зграї нападають навіть на людей. Та вже не даємо шансу: у середньому мисливці краю відстріляли впродовж сезону понад 1500 цієї нечисті.
-
Але ж, Юрію Борисовичу, продовжимо про результати таксації. Мене, як мисливця, тривожить те, що практично перевівся красень дикої фауни краю – лось, котрого у ті уже далекі 70-80 роки було якщо не забагато, то предостатньо.
-
І мене, повірте це неабияк турбує. Але є прогрес. Завдяки посиленню охоронних заходів сьогодні лося без проблем можна зустріти в угіддях Сторожинецького району, цього звіра, без якого не уявляється дика фауна, прибавляється й у інших регіонах краю.
-
Не можу сказати втішного про чисельність зубрів, яких, на превеликі жалі, залишилося не більше 30 особин. Стабільна також кількість карпатського ведмедя, який нинішнього сезону в зв’язку з потужною зимою залягав у сплячку.
-
Юрію Борисовичу окремо почуймо про вовків.
-
Найбільше щорічно їх відстрілюємо в угіддях Сторожинецького району. А це від 7 до 10 особин. Щодо їх кількості, то переживати годі, бо сьогодні він тут, на ґрунях Путильщини, а завтра в горах Румунії. Зате цього найнебезпечнішого для дикої фауни хижака прибавилося на Кіцманщині та Заставнівщині, куди він періодично внаджується з Тернопілля та Поділля. Це так звана степова його популяція, яка завдає шкоди не менше, ніж її гірський співродич.
Цікава розмова вийшла з Юрієм Борисовичем, котрий, як кажуть, життя положив задля збереження та примноження мешканців дикої фауни в угіддях Буковини.
Іван Агатій, член УТМР