У Чернівецькій обласній лікарні швидкої медичної допомоги незабаром розпочнеться серйозна реконструкція

У Чернівецькій обласній лікарні швидкої медичної допомоги незабаром розпочнеться серйозна реконструкція

09.03.2018, 17:10

Про це журналістам Інформаційного агентства АСС розповів головний лікар медичного закладу Олександр Грушко. 

"Виграли грант торік від Німеччини, буде реконструкція приймального покою, зробимо система іншу. За якою хворий, який зі швидкої допомоги потрапляє у лікарню, відразу ж доставляється до спеціалістів – чи у реанімацію, чи в інше відділення" - розповів Олександр Грушко.

За 340 тисяч євро буде створене спеціальне реанімаційне відділення, палати, придбають нове лабораторне та діагностичне обладнання, щоб проводити експерс-тести.

Співфінансування цього проекту 10% – з обласного бюджету.

Роботи почнуться, щойно потепліє. До жовтня-листопада планують завершити. 

Джерело: http://acc.cv.ua/ 

ДОВІДКОВО:

Міністерство охорони здоров'я України винесло на громадське обговорення проект наказу "Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги".

Журналісти визначили основні принципи роботи лікарів після його введення в дію, пише "УП. Життя".

Отже, представлені відповіді на головні питання:

Першу медичну допомогу надають будь-які установи охорони здоров'я, у тому числі комунальні некомерційні підприємства та ФОПи, які мають ліцензію на медичну практику.

2. Скільки пацієнтів може мати 1 лікар, який надає першу медичну допомогу?

1 сімейний лікар - 1800 осіб;

1 лікар-терапевт - 2000 пацієнтів;

1 лікар-педіатр - 900 осіб.

Він повинен спостерігати за вашим станом здоров'я, проводити діагностику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів.

Лікар "первинки" повинен супроводжувати пацієнтів з хронічними захворюваннями і станами, включаючи комплекс діагностичних і лікувальних втручань, передбачених галузевими стандартами.

Якщо у вас невідкладний стан - гострий розлад фізичного або психічного здоров'я - лікар повинен допомогти, якщо не потрібна екстрена, вторинна (спеціалізована) або третинна (високоспеціалізована) медична допомога.

1