
Три мільйона гривень європейської допомоги хотіли вкрасти буковинські чиновники на паводках у Карпатах (+ДОКУМЕНТ)
Щонайменше 3 млн. гривень з європейської допомоги хотіли заробити на повенях в Карпатах
Чиновники Чернівецької області хотіли закупити обладнання для моніторингу та протидії повеням в Карпатах на 3 млн. гривень дорожче ринкової вартості. Договір на постачання обладнання для гідро постів та опадомірів було укладено на 9, 78 млн. гривень, в той час, як компанію, що пропонувала закупити обладнання на 3 млн. дешевше, викинули з торгів. Гроші, за які накуповувалось обладнання, були надані Україні в рамках допомоги боротьби з паводками, від яких постійно потерпає західна частина країни. Про це BukNews повідомила Олександра Устінова з «Центру протидії корупції».
«Схема стандартна - на тендер виходять 2 компанії, які мають спільного власника для створення конкуренції із завідома завищеними цінами та незначною різницею, - стверджує Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – Але довести спільного власника цих компаній досить просто, зазвичай через одну підставну фірму спливає один і то й же власник, що є прямим порушення законодавства, на яке закривають очі чиновники, маючи з цього свій зиск».
Саме так і вчинили чиновники Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, яке за результатами тендеру уклало угоду з ТВО «Київська будівельна компанія «Альянс» на 9,78 млн. гривень. Власниками фірми «Альянс» є Олена Хоменко і «БС-Капітал», дочірня компанія фірми «1 ІNC», зареєстрованої на островах Сент-Вінсент і Гренадіни (Карибьке море).
Слід відзначити, що власником дочірньої компанії, а отже і «БС Капітал» та співвласником фірми «Альянс», яка виграла тендер є Дмитро Сергійович Лошаков, який на диво виявився і власником компанії конкурента на тендері – ПАТ «Банкомзв’язку». Слід відзначити, що компанія-власник переможця, та компанія конкурент до всього ще й зареєстровані за однією адресою у Київській області.
Пропозицію третього учасника, ТОВ «Оріон-Україна», яке зголошувалося виконати роботи на 3 мільйони дешевше, було відхилено – за неповний пакет документів і невідповідність техзавданню.
Завдяки зверненню та оскарженню результатів тендеру активістами з «Центру протидії корупції» договір про надання послуг був розірваний, а на голову Комітету з конкурсних торгів складено протокол. Справу направлено до суду.
Хочемо зазначити, що будівництво гідро постів здійснюється у рамках міжнародного проекту MIS ETC 966 – «Попередження і захист від паводків в верхніх басейнах річок Сірет і Прут, шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями – EAST AVERT».
Основною метою проекту є організація моніторингу стану вказаних річок, передбачення повеней і розробка геоінформаційної системи управління та картографування зон небезпеки і вірогідних зон затоплення. З цією метою на річках Прут і Сірет будуть встановлені 17 автоматизованих гідро постів, ще 7 опадомірів поставлять у Карпатах, звідки річки беруть свій початок. Через GPRS дані спостережень потраплятимуть до диспетчерсько-аналітичних центрів гідрометеослужби та управління водного господарства.
Проект реалізується спільно з Молдовою та Румунією, які також потерпають від повеней, спричинених Сіретом і Прутом.
Загальна вартість робіт – € 9,24 млн, із них €8,28 млн, тобто майже 90%, у вигляді гранту профінансує Євросоюз.
Контактна особа:
Устінова Олександра
КОМЕНТАРІ (1)
а шо п-о-д-е-й-к-у-є (видалено адміном) лже(видалено адміном) Єреміца галЬя)))))) (видалено адміном) вЄдає за (видалено адміном)хто кому кримінал,комунякориг...))))))
чернівчани
28 грудня 2014 09:54