"Так уміють жартувати тільки українці", - буковинці про прем'єру "Сватання на Гончарівці"
Національний український гумор не міг не викликати овацій буковинських театралів. Сьогодні, 25 квітня, на сцені Чернівецького муздрамтеатру відбулася прем'єра вистави "Сватання на Гончарівці" за однойменним твором Григорія Квітки-Основ’яненка.
Це справжня українська класика... З першої хвилини вистава захоплює народною барвистою декорацією у вигляді мальовничого села, потім лунає жива музика оркестру, а згодом зачаровують несподівані майстерні співи чернівецьких акторів. Однак найбільша родзинка вистави - це неповторні гумористичні діалоги, виписані Григорієм Квіткою-Основ’яненком. Після вистави глядачі цитували: "А навіщо придумали горілку, якщо її пити не можна?", "Та нема більшого щастя, як із дурнем жити". А в антракті декілька разів було чути: "Так уміють жартувати тільки українці". Тож, фінальна завіса із надписом "А ви бачили таку кумедію?" була справді вдалою.
Чи не найбільше сміху та овацій від глядачів отримав дурник Стецько, якого майстерно зіграв актор Дмитро Леончик. Ніжний та щемливий образ Уляни створила актриса Анна Моргунова, а Олексія - актор Олексій Надкерничний. До речі, у виставі у різних складах грають кращі актори різних поколінь Чернівецького муздрамтеатру імені Ольги Кобилянської. Ми бачимо заслужених артистів України: Ларису Попенко, Діну Анепську, Богдана Братка. З молодих на сцену виходять – Віктор Барановський, Григорій Руденко-Краєвський, Марічка Романова, Назар Кавулич та інші.
- Нині не вистачає гумору, саме нашого національного українського гумору, - розповідає molbuk.ua режисер вистави Віталій Денисенко. - Цей гумор несе глядачеві важливу самобутність. Тривалий час був період, коли це нівелювалося. Чи гумор український чи російський, чи просто французька комедія – певний період нам не було це важливим, аби тільки сміятися над чимось. А ось саме національна риса гумору була десь на четвертому плані. Останні події дали людям добрячу ностальгію за нашим побутовим гумором, у якому збереглася особлива культура українського села.
Сюжет
Цю історію люблять усі українці. Красуню Уляну віддають за дурня Стецька, але її серце належить кріпаку Олексію. Як складається далі її доля? Народні звичаї, велика кількість народних пісень дарують глядачам веселу подорож у справжній український світ. Жанр постановки режисер визначає як "музична кумедія-лубок".
Цікавий факт
"Сватання на Гончарівці" уже ставилося на сцені чернівецькому муздрамтеатру у 1944, 1959, 1973 роках.