Сотні сімей на Буковині можуть втратити субсидії через отримані шкільні стипендії від уряду Румунії

Сотні сімей на Буковині можуть втратити субсидії через отримані шкільні стипендії від уряду Румунії

16.08.2018, 18:29

За інформацією з урядових джерел, найближчим часом працівники Міністерства соціальної політики України мають розробити проект постанови Кабінету Міністрів, якою уточнять право на отримання субсидій для тих сімей, що отримують грошові надходження з бюджетів іноземних країн.

Такі фінансові виплати планують розглядати як доходи, що мають враховуватися під час призначення чи скасування соціальних виплат. Перевіряти українських громадян, які отримують підтримку за рахунок фінансових видатків з державних бюджетів країн-сусідів, зокрема Румунії, буде Міністерство фінансів та уповноважені ним структурні підрозділи обласних державних адміністрацій.

Наші джерела в уряді наполягають, що ініціатива з’явилася після того як уряд Румунії оголосив, що буде виплачувати учням українських шкіл із румунською мовою навчання стипендії, розмір яких може становити понад 15 тисяч гривень на рік. Пропозицією Румунії у 2018 році можуть скористатися до 1000 школярів в Чернівецькій, Закарпатській та Одеській областях.

За попередніми підрахунками, найбільша частка отримувачів стипендій від румунського уряду очікується в сільських школах, яких лише в Чернівецькій області налічується понад вісімдесят.

Українські чиновники, як і раніше, при призначенні чи перерахуванні субсидій перевірятимуть всіх людей, прописаних в одному домогосподарстві з одержувачем субсидії, в тому числі й неповнолітніх. Оскільки, румунський уряд стипендії зробив іменними та виплачуватиме їх через банківські рахунки, то інформація про розмір, частоту виплати та загальну суму отриманих стипендій, враховуватиметься в сукупний дохід домогосподарства.

При цьому, планують передбачити механізм скасування субсидій та повернення в дохід держави нарахованих пільг в разі якщо отримувач субсидії під час заповнення передбачено декларації про доходи приховає факт отримання своїми неповнолітніми дітьми стипендій від уряду Румунії.

Джерело: chas.cv.ua/

1