
Скандальний проект про перетворення мера Чернівців в англійського короля відклали до наступної сесії. Попри протести "Рідного міста"
Депутати Чернівецької міськради вирішили зняти з розгляду питання змін до Регламенту міської ради.
Відповідне рішення міські обранці ухвалили за наполяганням ініціаторки проекту рішення Наталії Якимчук ("Солідарність"). Проголосували 22 депутати.
Скандальний проект рішення змін до Регламенту, в якому, за словами міського голови Олексія Каспрука, закладено обмеження його права у накладенні вето, депутати обговорювали недовго. Після того, як Каспрук зачитав висновки правознавчих інституцій щодо невідповідності даного проекту рішення Закону України "Про місцеве самоврядування", й нетривалого обговорення Наталія Якимчук погодилася на потребі доопрацювати проект. І попросила зняти з розгляду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дуже складна юридична конструкція, яку пропонує Якимчук, розбалансує систему противаг у владі і обмежить права мера, - Каспрук (ВІДЕО)
"Ціллю було врегулювати діяльність депутатів, коли вже право вето накладено. Пропоную зняти на довивчення, щоб наступного разу з усіма зауваженнями знову розглянути", - сказала депутат від "Солідарності".
Олексій Каспрук зауважив, що інститут вето працював нормально й до нинішньої каденції міськради. Працює він і зараз нормально.
"Ми розробили найдемократичніший регламент міської ради. А сьогодні ми приймаємо фактично в ручному режимі, з голосу зміни", - зауважив мер.
Також Олексій Каспрук висловився, що через ці зміни є намагання позбавити міського голову права вето.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Федорук застеріг чернівецьку «Солідарність» від авантюри з регламентом, яким Каспрука хочуть позбавити права вето
Депутати від "Рідного міста" висловили свою підтримку напрацьованому проекту і пропронували проголосувати за нього сьогодні й не знімати на довивчення.
Однак пропозицію Наталії Якимчук зняти проект рішення змін до Регламенту міськради підтримали більшість присутніх в залі депутатів.
Джерело: molbuk.ua
ДОВІДКОВО:
Асоціація міст України та Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України на запит міського голови Олексія Каспрука надали висновок щодо змін до Регламенту Чернівецької міської ради у частині зміни процедури зупинення міським головою рішень міської ради, які за ініціативою депутата Наталії Якимчук 30 червня винесено на розгляд сесії міської ради.
Про це повідомляє прес-служба міської ради.
Зазначений проект рішення суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і не може бути прийнятий в такій редакції", - йдеться у висновку Асоціації міст України.
Звертається увага, що визначення "мотивів зупинення" міським головою рішення міської ради не передбачено законом. Міська рада не може запроваджувати додаткових вимог для міського голови порівняно із вже визначених законом. Крім того, мотиви міського голови розкриваються у обґрунтуванні зауважень, які передбачені частиною четвертою ст.59 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні". АМУ також наголошує на тому , що Регламент ради не може виходити за межі правового регулювання, визначені законом. У проекті рішення одним із наслідків зупинення рішення міської ради зазначено "скасування результатів голосування за рішення в цілому". Однак наслідки зупинення рішення міської ради визначаються лише законом. Часина четверта ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначає таким наслідком обов’язок міської ради повторно розглянути своє рішення. Крім того, зупинити і повторно розглянути можна лише належним чином проголосоване рішення. Тому у даному випадку скасування результатів голосування є нелогічним.
АМУ звертає також увагу, що законом не передбачено можливості голосувати двома третинами депутатів від загального складу ради за відхилення окремих зауважень міського голови та за частково змінене рішення. У разі внесення змін до раніше прийнятої редакції рішення – це буде вже інше рішення і воно повинно прийматися більшістю депутатів від загального складу.
Зазначається, що зміни до Регламенту міської ради звужують повноваження міського голови зупиняти рішення ради. Зокрема, відповідно до закону зупинене рішення набирає чинності лише якщо рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради. Якщо результатом повторного розгляду стало врахування ( або часткове врахування) зауважень міського голови,то таке рішення не підпадає під вказану норму закону і може повторно зупинятися міським головою.
Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України також звертає увагу на те, що запропонована Наталією Якимчук процедура повторного розгляду радою рішень,зупинених міським головою, є надмірно громіздкою та не в повній мірі узгоджується з вимогами частини четвертої ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Зокрема, надмірно ускладненою,заплутаною та нелогічною є запропонована процедура врахування , часткового врахування зауважень міського голови та відхилення таких зауважень. Звернуто також увагу, що Закон не вимагає окремого голосування по кожному із зауважень міського голови та їх окреме врахування двома третинами голосів від загального складу ради. Окрім того, проект також містить окремі неточності техніко-юридичного характеру.
КОМЕНТАРІ (1)
ПРОФФФ....ФЕ...СОРША, ДОКТОР ЮРИДИЧНИХ НЕУК !!!!
Доцент
01 липня 2016 15:01