Сільські голови Глибоччини без ентузіазму сприймають закон про об’єднання територіальних громад
Чи будуть нові реформи на користь людей?
В Україні таки прийняли закон про добровільне об’єднання територіальних громад. Суть його в тому, що невеликі населені пункти повинні самостійно об’єднатись в одну громаду. Лише такі громади будуть повноцінними одиницями самоврядування та зможуть залишати більшу частину податків у своєму бюджеті.
Однак, сільські голови не з азартом сприйняли нововведення, називаючи його „біг пес через овес”. Чому?
Наталія Гронік (Валя-Кузьмина):
— Оскільки ми стали на європейський шлях розвитку — то це одна з умов. Але подібні закони не на часі. За сьогоднішньої політичної та військової ситуації слід спочатку навести стабільність у державі, порядок з валютою, з АТО. Тоді вже братися за реформи чітко, щоб були, як закони Божі — тільки так і не інакше. У нашій державі цієї чесної чіткості немає.
Георгій Лютик (Йорданешти):
— Це добровільне об’єднання, насправді, примусове. Кожен закон повинен прийматись на благо людей. А люди вже панікують: „Не буде сільської ради. Доведеться їхати в інше село за довідкою”. Чому б не провести спочатку громадські слухання, обговорити всі плюси і мінуси?
На сьогодні цей закон нічого не дає. Це не на користь людей і навіть не допоможе бюджетам сільських рад.
Костянтин Горячко (Глибока):
— Все-таки, це зміни до кращого і вимоги сучасного життя. Адже якщо не буде дотації, то іншого виходу немає. Зрештою, це і європейський досвід. До прикладу, довкола міста Нароль у Польщі об’єднані сім сіл. У кожному є староста. У нашому районі раніше теж так було. До Глибоки належали Димка, Червона Діброва, Петричанка і, здається, Михайлівка.
Плюс, за рахунок того, що скоротять робочі місця — збільшиться бюджет. А кошти залишатимуться у місцевих громадах.
Аурел Алергуш (Купка):
— У Сторожинецькому районі вже почали скликати збори, щоб знайомити громадян з новою реформою. На Глибоччині процес ще не пішов.
Не знаю чи нововведення щось дасть. За законом об’єднуватись у праві сусідні села. От якщо об’єднати Купку з Корчівцями, то знаєте, буде як кажуть — два голих зайці.
Драгуш Крохмаль (Михайлівка):
— Закон прочитав. Думаю, що із його введенням розвиватись села не будуть. Швидше, житимемо, як і жили. Поки держава забезпечує зарплатою і не більше.
Ну приєднали б Михайлівку до Тарашан чи Глибоки. То у того села, яке бідніше — потреб стало б найбільше. Але ніхто не дасть більше, ніж мали завжди.
Запитувала Лариса Дущак.