Прирівняти корупцію до державної зради: популізм, зрівнялівка покарання за всі кримінальні правопорушення, викривлення уявлення про справедливість, покарання і правопорядок

Прирівняти корупцію до державної зради: популізм, зрівнялівка покарання за всі кримінальні правопорушення, викривлення уявлення про справедливість, покарання і правопорядок

04.09.2023, 17:49

Група народних депутатів зареєструвала законопроєкт, який посилює відповідальність за корупцію під час воєнного стану. Аналітики Центру спільних дій пояснили, які недоліки має пропоноване рішення. 

Згідно з цим проєктом закону, за корупційне правопорушення в умовах воєнного стану загрожуватиме позбавлення волі від п'ятнадцяти років або довічне ув'язнення з конфіскацією майна. Справи за цією статтею розслідуватимуть детективи НАБУ, а розглядати їх по суті буде Вищий антикорупційний суд.  
 
Відповідальність передбачена за зловживання службовим становищем для заволодіння чужим майном чи отримання особистої вигоди. Також можна понести покарання за нецільове використання бюджетних коштів чи набуття посадовцями активів, які значно перевищують їхні доходи.
 
Як зазначають у Центрі спільних дій, законопроєкт за змістом дублює чинні норми Кримінального кодексу — збільшується лише відповідальність за порушення в умовах воєнного стану. Крім того, на думку аналітиків, пропоноване депутатами рішення має ознаки популізму.
 
“Ініціатива зрівнює покарання за всі кримінальні правопорушення, що не забезпечує справедливого покарання, яке має бути відповідним до вчиненого кримінального правопорушення. Законопроєкт викривлює уявлення громадян про справедливість, кримінальне покарання і правопорядок”, — пояснює аналітикиня Оксана Заболотна.
 
У Центрі спільних дій натомість пропонують кваліфікувати вчинення корупційних злочинів в умовах воєнного стану як обставину, що обтяжує покарання. 

Раніше президент Зеленський пообіцяв ініціювати законопроєкт, яким корупційні кримінальні правопорушення прирівняють до державної зради.

  Андрій Карпенко


Спеціаліст із залучення громадян 

 

Міністр оборони Олексій Резніков демонструє зимову та літню куртки ЗСУ на пресконференції 28 серпня після скандалу, пов’язаного із закупівлею курток Міноборони у Туреччини (Фото:REUTERS/Gleb Garanich)

1