Поки Каспрук, Продан і Михайлішин піаряться на темі карантинних обмежень, Осачук просить не водити людські перформанси під ОДА і готує подання до Києва пом'якшити обмеження

Поки Каспрук, Продан і Михайлішин піаряться на темі карантинних обмежень, Осачук просить не водити людські перформанси під ОДА і готує подання до Києва пом'якшити обмеження

22.08.2020, 18:38

Ні обласна, ні міська комісія ТЕБ та НС не має права забороняти роботу шкіл, дитячих садочків, ринків, торгово-розважальних центрів у Чернівцях. Це рішення будуть приймати депутати міської ради.

Про це у відеозверненні сказав секретар міської ради Василь Продан.

"Наше місто у "червоній" зоні. Обласна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення про заборону роботи на території міста всіх дитячих садочків, ринків, торгово-розважальних центрів. Також про обмеження руху громадського транспорту і про те, що з 1 вересня наші діти не підуть до школи. Жодна комісія – обласна, міська – немає таких повноважень будь-що забороняти", - заявив Василь Продан.

З цього приводу 25 серпня скликається позачергова сесія міської ради.

"Це (заборона) виключно повноваження органу місцевого самоврядування. І саме тому я скликаю позачергову сесію міської ради на 25 серпня на 10.00.

Впевнений, що депутатський корпус прийме правильне виважене рішення на користь всієї чернівецької громади. Тільки ті обмеження, які будуть прийняті на сесії міської ради будуть обов’язкові до виконання на території міста Чернівці", - сказав Василь Продан.

Депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин виступив з критикою нових карантинних обмежень. Заклик не закривати підприємства, школи і дитячі садочки керівник фракції «Рідне місто» розмістив сьогодні в мережі «Facebook».

- Я проти жорстоких карантинних обмежень! - написав депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин на своїй сторінці у ФБ. 

Ченівці повинні працювати, діти мають відвідувати школи та садочки!

Ми не можемо повністю уникнути розповсюдження інфекціі, але ми можемо захистити себе! Кожен з нас тепер повинен навчитись жити по іншому.

Слідкувати за чистотою рук, менше відвідувати закриті приміщення, підвищувати імунітет та піклуватись про своє здоров‘я!

Ми знаємо що вірус найбільш небезпечний для старших людей та людей з іншими ускладненнями - то давайте іх будемо берегти !

Заборонити дуже просто, але на жаль дуже складно потім відновити все. Будьте здорові!

Раджу перечитати, - написав Михайлішин. 

На тему карантинних обмежень також висловився усунутий з посади міського голови Олексій Каспрук. 
 
Про це він сказав в ефірі "Україна 24".
 
"Люди не готові до червоної зони, ми розуміємо, що десятки тисяч підприємців на Калинівському ринку просто збанкрутують, якщо буде черговий локдаун. Тому і йдуть переговори, поки що не чути офіційну позицію міської влади, вона як би формально з цим всім згодна", — сказав він.

Каспрук попередив, що можуть початися масові протести.

"Люди не все в це вірять, але дійсно захворюваність пішла вгору, тому що розслабилися після пом'якшення карантину не тільки городяни та жителі області, а й влада. Чи не був забезпечений належний контроль обласною владою за роботою закладів громадського харчування, жоден з ресторанів, який проводив весілля на 300-400 осіб, не був покараний. І сьогодні через декілька порушників повинна згорнутися вся економіка міста, люди не готові. Те, що було сьогодні – це початок громадських протестів", — сказав він.
 
 
А ще через день колишній очільник міста розвинув свою глибоку думку, проте у тому ж популістському ключі.    
 
- Чернівчани! «Червона зона» - це біда для Чернівців. Щодоби в області понад 200 нових хворих, половина з яких у місті, 3-4 смерті на добу.

- Пізно шукати винних, майже два місяці часу влада втратила, не забезпечила контроль за дотриманням карантинних обмежень. Тепер потрібні швидкі, жорсткі та ефективні дії. І це точно не зупинка роботи всіх і вся, - написав Каспрук у себе не сторінці у ФБ. 

 Тим часом голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук на терміново скликаному брифінгу звернувся до всіх буковинців. 

– Прошу всіх, хто небайдужий, хто відчуває в собі спроможність допомогти, не потрібно масових перформансів, не треба скликати людей і робити галас. Підготуйте краще спокійний, виважений, аналітичний документ, подайте, будь ласка, його, і обов’язково ми спільно спробуємо відкоригувати ті обмеження, які нам з вами видаються зайвими або не до кінця коректними, – зазначив Сергій Осачук.

Він також наголосив, той факт, що Чернівці, а також Кіцманський та Заставнівський райони, потрапили до «червоної» зони, має спонукати буковинців до найвищого рівня обережності.

– Ніхто не забороняє бізнес-процеси на території Чернівецькій області, це всього лише тимчасові обмеження для окремих напрямків, для того, щоби унеможливити велике скупчення людей. Адже інфекція передається виключно у тісному контакті, – пояснив голова ОДА.

Чернівецька ОДА може звернутися до Державної комісії ТЕБ та НС із проханням відкоригувати обмеження, які діють на території «червоної» зони. Про це під час термінового брифінгу заявив голова ОДА Сергій Осачук.

За його словами, звернення базуватиметься на результатах епідеміологічних розслідувань, які вказують, де саме люди найбільше інфікуються коронавірусом, а також на інформації, яку нададуть буковинці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція попереджає буковинців про нові рівні епідемічної небезпеки 

Статистика щодо кількості хворих на коронавірус, яку подає обласний лабораторний центр, є об’єктивною та коректною. У цьому запевнила головна санітарна лікарка Буковини Наталія Гопко.Зокрема, вона пояснила, чому кількість досліджень, які проводять щодня, є однаковою.

– Зараз ми працюємо з автоматичною системою екстракції, яка дозволяє одночасно досліджувати 188 зразків. Тому кількість аналізів, про які ми інформуємо щодня, кратна 188, – розповіла Наталія Гопко.

Вона також повідомила, що усі зразки, які надходять у лабораторію, передусім реєструються. Коли, до прикладу, доставляють 900 аналізів, то лише для того, аби присвоїти їм номери, необхідно витратити близько 16 годин.

– Коли ми повідомляємо про понад 200 нових випадків, то це неприємна подія у сім’ях цих людей. Це величезна кількість контактних осіб, бо кожен, хто захворів, тісно спілкувався щонайменше із трьома рідними чи друзями, – сказала головна санітарна лікарка.

Наталія Гопко також попередила, якщо буковинці не переглянуть своє ставлення до поширення в області COVID-19, то ситуація тільки погіршуватиметься. Дедалі важче буде контролювати спроможність системи охорони здоров’я надавати медичну допомогу всім, хто цього потребує.

Нагадаємо, 21 серпня біля Чернівецької ОДА, зібрався мирний мітинг підприємців. Люди вимагали, щоби заклади харчування, магазини, торгові центри не закривали на карантин. Втім, в "будинку з левами" вирішили не послаблювати обмеження, а запроваджувати їх повною мірою, як це визначено урядом і МОЗ.

1