Перших п'ятьох зубрів на Буковину привезуть з Вінничини

Перших п'ятьох зубрів на Буковину привезуть з Вінничини

17.07.2013, 22:50

Перших п'ятьох зубрів для вольєру на території Банилівського лісництва привезуть з Вінничини

Перших 5-ох зубрів на територію Банилівського лісництва планують привезти з ДП «Хмільницький лісгосп» Вінницького обласного управління лісового господарства. Лісівники також уже думають над тим, аби підселити до зубрів безпечних для них сусідів – косуль. Багаторічний досвід показав, що  хоча ці тварини є конкурентами по харчовій базі, вони добре вживаються на одній території.

На Буковині зубри вперше з'явилися у 1969 році. Найсприятливішою для їх проживання виявилася територія держлісфонду  ДП «Сторожинецький лісгосп» та ДП «Берегометський лісгосп». Зважаючи на це, лісівники розпочали будівництво на території Банилівського лісництва ДП «Сторожинецьке ЛГ» вольєру для зубрів площею 80 га.

Територія звіринця має південну експозицію, тут швидше тане сніг і, відповідно, швидше з'являється рослинність. Завдяки цьому зубри харчуватимуться на 90% природними кормами. Також тут протікає струмок, а на випадок засухи лісівники зробили штучну водойму площею 0,25 га. Одним словом, усі умови для комфортного проживання зубрів створено. Про це www.buknews.com.ua повідомили у прес-службі Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

 Ще у 1996 році, неповних 20 років тому, Україна могла похвалитися найбільшою у світі популяцією зубрів, яка мешкала  у природних умовах. Відтоді, за різними оцінками, на території усієї країни залишилося близько 2-х сотень цих тварин. 32 особини, згідно із таксацією лісівників, мешкають на території мисливських угідь підвідомчих підприємств Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Зменшення популяції зубрів відбувалося під впливом різних факторів, проте найбільш пагубний із них – браконьєрство. У такій складній ситуації буковинські лісівники не могли залишатися осторонь, вони забили на сполох і почали робити усе, що в їх силах, аби відновити  популяцію цього дикого червонокнижного звіра.

Покращити генетичний фонд зубра європейського на Буковині і збільшити його популяцію – це цілком реально, вважають лісівники, і докладають максимум зусиль, аби втілити плани в життя!

1