
Перша заступниця міністра охорони здоров’я України високо оцінила надзвичайно потужну роботу у боротьбі із коронавірусом на Буковині
На Буковині із робочим візитом перебувала перша заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як.
Так, уранці вона обговорила із головою Чернівецької обласної державної адміністрації Сергієм Осачуком виклики, які виникли у системі охорони здоров’я у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Також Ірина Садов’як зустрілася із керівниками госпітальних баз, у яких лікують хворих на COVID-19, та відвідала декілька медзакладів Буковини – обласну дитячу лікарню, центрі медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи «Особлива дитина», Сторожинецьку ЦРЛ.
Крім того, заступниця міністра побувала на відкритті амбулаторії в селі Кам’яна, що на Сторожинеччині. Вона відзначила надзвичайно потужну роботу сімейних лікарів у боротьбі із коронавірусом.
– Ваші медики професійно протидіють COVID-19. Вони чітко знають алгоритм дій та вміло лікують пацієнтів. Аби посилити медичну галузь краю, зробити її ще потужнішою і дієвішою, ви можете співпрацювати з міжнародними організаціями щодо виготовлення майстер-плану розвитку госпітального округу», – сказала Ірина Садов’як.
Також вона зазначила, що уряд готовий фінансувати та розвивати заклади Буковини, які надають якісну і доступну медичну допомогу.
Сьогодні відбулася Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання головна санітарна лікарка Буковини Наталія Гопко пояснила, чому Чернівці, а також Кіцманський та Заставнівський райони опинилися у «червоній зоні».
– Епідеміологічна ситуація у Чернівецькій області останнім часом ускладнилася. Якщо із квітня до липня тижнева кількість підтверджених випадків COVID-19 не перевищувала 400, то у перший тиждень серпня було зареєстровано понад 600 інфікувань, останні 14 днів – 2028 випадків, – зазначила Наталія Гопко
Якщо говорити про показник активних хворих, який, за вимогами Міністерства охорони здоров’я України, не повинен перевищувати 40 на 100 тисяч населення, то, до прикладу, у Кіцманському районі він у 15 разів більший.
30% недужих інфікувалися, відвідуючи масові заходи, а 50% захворіли через тісний контакт із ними. Заражаються буковинці і на курортах, як за кордоном, так і у межах країни.
Крім того, як пояснила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Марія Поліщук, наразі ліжка, відведені для хворих на коронавірус, завантажені на 56,6%.
– Таким чином, маємо два з трьох визначених Урядом індикаторів для визначення «червоного» рівня небезпеки. Тож відповідні обмежувальні заходи повинні діяти упродовж двох тижнів, аби ситуація і надалі залишалася контрольованою, – підсумувала Наталія Гопко.
Перша заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як, яка із робочим візитом побувала на Буковині, та голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук нагородили буковинських медиків.
– Вдячна за вашу нелегку працю, за відданість професії, за любов до пацієнтів, тому що ви справді на передовій, – сказала Ірина Садов’як.
Сергій Осачук також зазначив, що від роботи медиків зараз дуже багато залежить. Тому вони мусять бути носіями української гідності та суверенітету.
Сувенірний годинник вручили Дмитру Онофрейчуку – завідувачу відділення Чернівецького обласного клінічного кардіологічного центру.
Медалі «Вдячна Буковина» отримали:
- Олег Харабара – начальник підрозділу хірургії Чернівецької обласної клінічної лікарні.
- Сергій Кушнір – асистент кафедри анестезіології та реаніматології Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».
- Андрій Іринчин – лікар-уролог хірургічного відділення комунального некомерційного підприємства «Міська дитяча клінічна лікарня».
Почесних відзнак удостоїлися:
- Ельвіра Бабин – лікар-педіатр амбулаторно-поліклінічного відділення первинної медичної допомоги №3 Чернівецької міської дитячої поліклініки Чернівецької міської ради.
- Анастасія Дубковецька – сімейний лікар Хотинської амбулаторії.
- Тетяна Кузнецова – медична сестра загальної практики-сімейної медицини Хотинської амбулаторії.
- Наталія Пасічник – сімейний лікар Ставчанської амбулаторії.
- Оксана Кіріяк – завідувачка лабораторії ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
- Людмила Грігор'єва – фельдшер-лаборант вірусологічної лабораторії ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
- Наталія Доскалюк – фельдшер-лаборант вірусологічної лабораторії ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
- Вікторія Гебеш – фельдшер-лаборант вірусологічної лабораторії ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
- Ірина Смага – лаборант із бактеріології вірусологічної лабораторії ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
- Галина Петрюк – лаборант з бактеріології вірусологічної лабораторії ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров я України».
- Меланія Малиновська – молодша медична сестра вірусологічної лабораторії ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
Нагородили медиків за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі, активну громадянську позицію та з нагоди Дня незалежності.