Кушнірик дозволив перевізникам далі возити чернівчан через вулиці Фрунзе й Чапаєва, а не Аксенина і Щербанюка

Кушнірик дозволив перевізникам далі возити чернівчан через вулиці Фрунзе й Чапаєва, а не Аксенина і Щербанюка

14.05.2014, 16:30

 На вулицях Щербанюка, Небесної сотні та Героїв Майдану поки що залишатимуться аншлаги зі старими назвами. Міська рада нині у пошуках виробника якісних табличок.

- Аншлаги, які були зроблені 5-6 років назад конкретним виборником, нині повністю облізли, - пояснив секретар Чернівецької міської ради Ярослав Кушнірик. - Нам потрібно врахувати це в подальшому, щоби тендер не вигравав той, хто дає ніби то найкращу ціну, але робить неякісні таблички. Тому ми довше шукатимемо виробника, але зробимо аншлаги якісніші".

За попередніми підрахунками на заміну аншлагів потрібно 30-40 тис. гривень. Про це повідомляє chas.cv.ua.

Вулиця Олександра Щербанюка (колишня - Чапаєва) з'явилася в Чернівцях вже два місяці тому. Трохи пізніше вулицю Фрунзе перейменували на вулицю ще одного героя Майдану Василя Аксенина.  

З метою увіковічення пам’яті борців за відстоювання прав і свобод громадян України на Майдані, розглянувши пропозиції міської топонімічної комісії, на 47-й сесії Чернівецької міської ради вирішено перейменувати вулицю Чапаєва Василя на вулицю імені Щербанюка Олександра, Героя України. Також перейменовано вулицю Стасюка Івана на вулицю Небесної Сотні. Таке рішення прийняте 6 березня на сесії Чернівецької міської ради.

З метою увіковічення пам’яті чернівчанина, який загинув внаслідок трагічних подій, що сталися 19-20 лютого в Києві, вулицю Фрунзе Михайла перейменовано на вулицю імені Аксенина Василя, Героя Майдану. Також за відстоювання прав і свобод громадян України йому посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Чернівців». Таке рішення прийняте 27 березня на сесії Чернівецької міської ради.

Здавалося, цього часу достатньо, щоб замінити таблички на автобусах 5 маршруту або принаймні переробити їх, вказавши нову і стару назву вулиць. 

Добре, що хоч водії тролейбусів Чернівецького тролебусного управління, зупиняючись напроти стадіону "Буковина" оголошують зупинку по-новому: Щербанюка, а не Чапаєва. Принаймні так зробив водій тролейбусу 5 маршруту. Щоправда невідомо - з власної ініціативи чи згідно з відповідним розпорядженням керівництва цього комунального підприємства. 

Натомість приватний перевізник, зокрема 5 автобусного маршруту, кінцева зупинка якого знаходиться біля об'єкту ЮНЕСКО, де завжди багато туристів, продовжує рекламувати Чапаєва і Фрунзе замість українських героїв. 

Чому так відбувається  і чому приватні перевізникине виконують рішення сесії Чернівецької міської ради BukNews спробує з'ясувати після травневих свят. 

Інформація для мешканців міста та юридичних осіб щодо перейменування вулиць

У зв’язку із перейменуванням вулиці Червоноармійської на вулицю Героїв Майдану, вулиці Чапаєва Василя на вулицю імені Щербанюка Олександра, Героя України, вулиці Стасюка Івана на вулицю Небесної Сотні, вулиці Худякова Олександра на вулицю Поштову, а також вулиці Фрунзе Михайла на вулицю імені Аксенина Василя, повідомляємо наступне.

За роз’ясненнями відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції, наданими на запит Чернівецької міської ради, зміна місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб – підприємців здійснюється даним відділом згідно вимог ст. ст. 10, 19, 22, 29, 45 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”.

Відповідно до зазначеного Закону, якщо в установчих документах юридичної особи містяться відомості про її місцезнаходження, то в разі зміни назви вулиці така юридична особа повинна внести зміни до установчих документів, які пов’язані зі зміною місцезнаходження.

Зокрема, за проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, державної реєстрації зміни місця проживання фізичної особи – підприємця справляється реєстраційний збір у розмірі тридцяти відсотків реєстраційного збору, встановленого частиною першою статті 10 (тобто 30% від: десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – для юридичних осіб та двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – для фізичних осіб – підприємців).

Реєстраційний збір за проведення державної реєстрації змін до установчих документів благодійних організацій не справляється.

Статтею 19 цього ж Закону передбачено, що юридична особа зобов’язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.

За роз’ясненнями управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області, внесення коректив до паспортів громадян буде здійснюватися за необхідності, зокрема під час обміну паспортів з різних причин, під час вклеювання фотокартки при досягненні громадянином 25 або 45 років, під час реєстрації нового місця проживання або зняття з реєстрації місця проживання. Усі паспорти, в яких відсутній штамп реєстрації місця проживання з новою назвою, є чинними і юридичної сили не втрачають.

За власною ініціативою громадяни можуть звертатися до уповноважених осіб житлово-комунальних підприємств (ЖРЕПів), ЖБК, ОСББ та безпосередньо до Шевченіквського РВ м.Чернівці УДМС України в Чернівецькій облас (м.Чернівці, вул.Кармелюка,9). Оплата такої процедури не передбачена, тривалість не обмежена в часі.

Що стосується суто технічних дій, то штамп реєстрації місця проживання із попередньою назвою вулиці в паспорті буде скасовуватися шляхом внесення запису «перейменовано» та проставляння штампу реєстрації місця проживання з новою назвою (решта інформації зазначеної у попередньому штампі зберігатиметься).

За роз’ясненнями відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції щодо інформації про необхідність власникам нерухомого майна (фізичним чи юридичним особам) змінювати правовстановлюючі документи повідомляємо, що чинним законодавством не передбачено зміну правовстановлюючих документів у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходить об’єкт нерухомого майна.

1


КОМЕНТАРІ (5)

Оставьте в покое старые названия улиц!!! Вы же ВРЕМЕННЫЕ !!! ВЫ НЕ ВЛАСТЬ !!! И Нечего херней заниматься! ДЕЛОМ ЗАЙМИТЕСЬ ТРЕПАЧИ яйценюховские )))

avatar

кулявлобам ганьба

10 травня 2014 16:21

Презент и уважуха! Кучка быков в горсовете думает, что они схватили "бога за бороду". Нет ребята, вас всех будем судить во главе с яйценюком. Преступлениям которые вы совершили нет прощения. Особенно за Одесу, Донецкую, Лугакскую область. За развал нашей любимой Украины!!! Нет фашизму!!! Нет хунте!!!

avatar

до "кулявлобам ганьба"

10 травня 2014 17:28

Боже! Які ви депутати тупі і дурні! А кореспонденти ходять по місту і висмоктують с пальця нібито проблеми. Бо писати, про те, що кожне переіменування площі, вулиці, це все кошти і не малі. Це зміни на картах, це зміни в данних по всій Україні, це зміни по базах данних і ще багато чого!  Ліки подорожчали в двічі, про газ явже мовчу, ще не зима. Майдануті вже вирішили всі проблеми в місті, лишились лиш назви вулиць! Блядь взяли владу так працюйте а не займайтесь х...ю!!! Будуйте нові квартали, нові вулиці і давайте їм назви. Бички і є бички.

avatar

Чернівчанин

10 травня 2014 17:51

Я тоже не совсем согласен с поспешным переименованием улиц. Но мне претит апломб компьютерных воинов, по-хамски унижающих память погибших. Но при всём при этом, брехливые новоявленные рашисты, ваша куля в лоб - уже в стволе. И вычислить вас очень нетрудно.

avatar

14 травня 2014 22:43

твоя тоже. 

avatar

4-му

15 травня 2014 11:06