
Перебування Чернівців у "червоній зоні" - прямий наслідок невиконання елементарних протиепідемічних заходів, - міністр охорони здоров'я України
Про це міністр охорони здоров'я України Максим Степанов повідомив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" https://ua.interfax.com.ua/:
- Чому в "зелену" зону не можуть вийти Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Волинська області, Закарпаття? Яких заходів у цих регіонах не можуть виконати для покращення ситуації?
- Якщо говорити згола, то така ситуація зумовлена елементарним невиконанням у цих регіонах простих протиепідемічних заходів. Там проводять масові заходи за участю кількасот осіб, люди не дотримуються маскового режиму, з порушеннями працює громадський транспорт.
Тому я й наголошую, що саме виконання протиепідемічних вимог є запорукою найскорішого покращення епідемічної ситуації. Все просто: якщо показники будуть в межах норми, Комісія з питань ТЕБ та НС прийме рішення про зміну категорії епідемічної небезпеки в регіоні.
Повірте, я б хотів, аби вся країна була в "зеленій" категорії - будь-яке місто чи вся область. Але ми дивимося на показники й бачимо, що поки зарано говорити про це. І я вкотре наголошую: будь ласка, дотримуйтеся правил та рекомендацій МОЗ.
- Чи відчувається опір місцевих еліт посиленню карантинних обмежень, якщо вони необхідні? Чи вдається знаходити спільну мову?
- Принаймні з боку Міністерства охорони здоров’я для цього робимо все можливе. З самого початку епідемії ми намагаємося бути максимально відкритими та прозорими. Ми готові надати роз’яснення, рекомендації будь-якому меру міста, будь-якій громаді, якщо в них виникають питання. Але деякі представники місцевих органів влади вже живуть виборами і бояться посилювати карантин, бо це дуже непопулярне рішення. Я розумію простих людей, які вже втомилися і хочуть повернутися до звичайного життя. Але ж ідеться про здоров’я, а воно не має бути політичним інструментом.
- Яка завантаженість ліжко-місць у "ковідних" лікарнях? Де ця завантаженість найбільша? Чи вона рівномірна по країні? Як вирішується проблема маршрутизації пацієнтів, їх спрямування у визначені для таких пацієнтів лікарні?
- Завантаженість ліжко-місць у лікарнях першої та другої черги пацієнтами з підтвердженим діагнозом COVID-19 та з підозрою на цю хворобу у середньому становить 38%. Найбільша вона в Чернівецькій області (71%), від 52 до 66% мають Львівська (52), Вінницька (53), Сумська (55), Волинська (60), Тернопільська (63), Одеська та Івано-Франківська (по 66) області. Щодо маршрутизації на рівні області, то це питання віднесено до компетенції обласних департаментів охорони здоров’я державних адміністрацій. Вони повинні забезпечити маршрутизацію пацієнтів за алгоритмами, розробленими Міністерством охорони здоров’я. Алгоритми дуже прості. Умовно кажучи, якщо є прояви коронавірусної хвороби або підтверджений випадок захворювання, то пацієнта треба відвезти в лікарню, визначену для лікування хворих на COVID-19.
Джерело: Максим Степанов: "Для реальних змін та створення сучасної медичної системи необхідно щонайменше 6% ВВП" (https://ua.interfax.com.ua/news/interview/684724.html)