Парк 'Жовтневий' втратив можливість отримати півтора мільйона гривень доходів: фінансовий аудит  комунпідприємства виявив суттєві порушення

Парк "Жовтневий" втратив можливість отримати півтора мільйона гривень доходів: фінансовий аудит комунпідприємства виявив суттєві порушення

12.11.2018, 11:11

АУДИТОРСЬКИЙ ЗВІТ про результати державного фінансового аудиту комунального підприємства «Парк Жовтневий» за період з 01.01.2015 по 30.06.2018 [http://dkrs.kmu.gov.ua/kru/doccatalog/document?id=142934].

Вирвані з контексту фрази/тези/висновки TL;DR оприлюднив Grygorii Sorochan.

- Результати аудиту засвідчили, що основними факторами, які негативно вплинули на результати діяльності підприємства є відсутність нормативного регулювання порядку визначення розміру плати за розміщення на території парку атракціонів та інших споруд, а також прийняття неефективних управлінських рішень, що гіідтвердились в ході дослідження наступних гіпотез.

- В серпні 2016 року з міського бюджету було профінансовано витрати в сумі 131,0 тис.грн. на розробку та затвердження документації із землевпорядкування щодо встановлення меж парку, виконану КТНВФ «Нові технології» по договору від 20.05.2016 No03/0552-20/05. Іншого фінансування з бюджету на проведення робіт з благоустрою протягом досліджуваного періоду КП «Парк Жовтневий» не виділялось.

- Серед недоліків у діяльності парку «Жовтневий» респонденти відмітили незадовільний стан доріжок, погане освітлення території у вечірній час, відсутність охорони правопорядку.

- Станом на 30.06.2018 року, по договорах співпраці, укладених із 7 суб’єктами господарювання, передано у користування для здійснення підприємницької діяльності на території парку 208850,4 кв.м. земель; по договорах на право тимчасового користування об’єктами благоустрою передано 815 кв.м. землі 13 суб’єктам господарювання.

- Перевірками дотримання вимог земельного та природоохоронного законодавства, проведеними у досліджуваному періоді Головним управлінням Держгеокадастру у Чернівецькій області та Державною  екологічною інспекцією в Чернівецькій області зафіксовано ряд порушень законодавства.

- Державною екологічною інспекцією в Чернівецькій області в листопаді 2017 року, виявлено факти самовільного заняття земельних ділянок природно-заповідного фонду площею 3075,93 кв.м. невстановленими особами та зняття ними ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу у повноважених органів влади.

- Позаплановою перевіркою, проведеною в листопаді 2013 року, під час якої виявлено збудований автодром для картингів, площадку бетоновану для ремонту картингів, встановлений бокс металевий для зберігання картингів,  бетоновані доріжки довжиною 150 метрів, літній майданчик з дерев’яною будівлею та навісом (на бетонній основі), 10 альтанок та шахтний колодязь. Площа земельної ділянки, на якій було проведено зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу уповноважених органів виконавчої влади склала 2101 кв.м., за що було підраховано шкоду,  заподіяну внаслідок порушення природоохоронного законодавства в розмірі 566 021,75 грн. Матеріали направлено до УСБУ в Чернівецькій області.

- Відсутність затвердженого проекту реконструкції  парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Жовтневий» та коштів на проведення масштабних робіт по благоустрою території парку призводить до безсистемного використання території парку під  розміщення торгівельних точок, закладів харчування, розважальних комплексів та зниження його рекреаційної цінності.

- в розрахунки потреби в бюджетних коштах на 2016-2017 роки [комунальним] Підприємством окрім власних витрат на сплату комунальних послуг включено витрати на оплату комунальних послуг, спожитих суб’єктами господарювання.

- Внаслідок встановлення в колективних угодах економічно необґрунтованої вартості реалізації працівникам дров, Підприємство втрачає можливість отримання додаткових доходів.

- Через відсутність нормативного регулювання порядку визначення розміру плати за розміщення атракціонів та капітальних споруд в договорах співпраці, укладених з суб’єктами господарювання, вартість  використання території парку визначена на договірних засадах в рази нижча від плати за розміщення пересувних споруд та навіть літніх майданчиків, що  призводить до втрати можливості отримання Підприємством додаткових доходів.

- Не виконання суб’єктами господарювання рішень судових органів призвело до здійснення на території парку підприємницької діяльності без оформлення договірних відносин, внаслідок чого Підприємством втрачено можливість отримання додаткових доходів. [Опис славнозвісних кейсів про Халабуду-батюкевич-Смирнова та Автостоянку-ПП Чайка]

- внаслідок укладання Підприємством договорів співпраці з окремими суб’єктами господарювання щодо розміщення на території парку атракціонів, капітальних споруд зі значно нижчою вартістю за 1 м.кв., ніж затверджена рішенням міської ради для літніх торгівельних майданчиків та пересувних споруд, КП «Парк Жовтневий» в досліджуваному періоді було втрачено  можливість отримання доходів на 1600,00тис.грн.

1