NOT GUILTY!

NOT GUILTY!

11.01.2012, 16:21

Суддя Панасюк, що повторно розглядав справу по звинуваченню працівників міліції, щодо вбитого в міліцейському відділку громадянина України, 19 – річного студента і просто сина своїх батьків - Ігоря Індила, прийняв рішення, яке шокувало не тільки українців: «Вони не винні!» Так, було перевищення, недбалість, але винних немає…

Молодого хлопця безпідставно, тільки за те, що старшого лейтенанта назвав майором, забирають з гуртожитку, тобто з будинку де він проживав до міліцейського відділку. Не буду вдаватись в свідчення свідків: вахтера, друга – зрадника, лікарів швидкої, міліціонерів – звертаюсь до відео та висновку судмедексперта:

- хлопець самостійно, без ознак сп’яніння (хоча була фляшка батьківського самогону на двох та висновок медиків про середню важкість сп’яніння), заходить до відділку з руками в кишенях;

- через двадцять хвилин лежить непритомним!?. Приходить до тями за допомогою лікаря, який відмовляється його госпіталізувати;

- ще через двадцять хвилин його, вибачте за порівняння, як забиту скотину за одну руку затягують в камеру та кидають на бетонній долівці!;

- п’яний, за версією міліції та висновком судмедексперта хлопець, що перед цим був без свідомості не спить, а три години повзає (від алкоголю чи болю?)та забирається на лавку;

- через деякий час падає з неї і в конвульсіях помирає на очах міліціонерів, які його вже бездиханне тіло ногами перевертають…, визивають екіпаж швидкої, що констатує смерть;

- судмедексперт визначає причину смерті, що настала після пролому черепа, який можливий при падінні з вертикального положення та численні синяки та крововиливи на тілі.

…Україна моя Батьківщина. Але я не знаю цивілізованої держави де можливе таке рішення суду. Я не хочу крові цих двох міліціонерів, але не хочу для українців такої правоохоронної та судової системи. Я не розумію українців, з рабською психологією та сумніваюсь в змінах при такій реакції молодих співвітчизників, ровесників Ігоря. Можливо, вони не пов’язують своє майбутнє з Україною?

Мій товариш – суддя, якого поважаю і довіряю, переконував мене в правильному рішенні судді… Не переконав. Так як і генеральний прокурор та Президент держави, що завірили батьків вбитого Ігоря та Україну про те, що винні будуть покарані.
Поспішили. Бо систему в якій ти президент, не покараєш. Її потрібно міняти та модернізувати, а це вже інша категорія бажань та можливостей, де двигуном змін є народ, а не населення. Якого кожної секунди, може чекати доля Індили та аналогічних рішень суду, при опущених головах населення України в очікуванні протестів європейських інституцій.

Останнім часом стало модним, позиватись до європейського суду після рішень незалежної та неупередженої чи корумпованої та «ручної» української Феміди. Задаюсь питанням: «Може нам пора мати Європу в Україні?» Але є одна проблема. Європейські (демократичні) цінності не прищеплюють, їх будує сильна нація. Слава Україні!

Микола Малярчук, голова обласної організації "Громадянська позиція" 



КОМЕНТАРІ (1)

На оголошення рішення по “справі Ігоря Індила” громадськість відповіла стихійними акціями протесту. 5 січня 2012 року Деснянський районний суд м.Києва виніс вирок дільничому міліціонеру Сергію Приходьку, який затримав студента Ігоря Індила, після чого той помер у камері. Суд визнав вину у загибелі студента недоведеною і призначив умовне покарання лише за перевищення службових повноважень. У вечір цього ж дня на Майдані Незалежності України правозахисники та ліві активісти провели акцію з метою висловити обурення проти цього рішення, яке сприяє подальшим зловживанням з боку силових структур.

 Патрульні міліціонери, які проходили по Майдану, погрожували учасникам акції особистим оглядом та доставкою до райвідділу, говорячи що в них є "орієнтування на схожих людей". Але працівники правопорядку швидко ретирувалися після того як побачили пресу.

 Влітку 2010 року молодь різних політичних переконань виходила на вулиці, вимагаючи справедливого розслідування інциденту. Але численні акції протесту фактично були проігноровані. Тепер у громадськості не має іншого шляху, як посилювати свою активність і вимагати справедливого перегляду справу судом апеляційної інстанції. Активісти звернули увагу на той факт, що безпосереднє начальство засуджених міліціонерів всіляко намагалося довести їх повну невинність. Навіть те символічне покарання, яке призначив суд, підтверджує, що посадовці, від начальника райвідділку і начальника київської міліції до міністра брехали, щоби обілити своїх підлеглих. Відповідальність повинна торкнутися не тільки вбивць, але і їх покровителів.

 Єдиною відповіддю має бути солідарність та громадська активність, яка унеможливить зловживання з боку представників держави. Завершився мітинг закликами до масштабних протестів. Активісти звернулись до громадян і попросили не виправдовувати сподівань влади на те, що
винесений у „святкову” пору вирок зникне у небутті.

 Аналогічна акція пройшла в Житомирі, виступи громадських активістів заплановані в Сімферополі і інших містах України.

avatar

В Києві протестували проти безкарності вбивць Ігоря Індила

11 січня 2012 12:36