Необліковану деревину з буковинських лісгоспів переробляли на приватних лісопереробних підприємствах

Необліковану деревину з буковинських лісгоспів переробляли на приватних лісопереробних підприємствах

18.08.2016, 19:50

На Буковині тривають оперативно-слідчі заходи СБУ у лісопереробній галузі стосовно службових осіб

 Після проведення 5 серпня на Буковині понад півсотні одночасних обшуків співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою продовжують вживати системних заходів для викорінення зловживань у лісогосподарській галузі краю.

За цей час, зокрема, локалізовано п’ять протиправних оборудок з лісодеревиною. За матеріалами Служби розпочато досудові розслідування у кримінальних провадженнях за статтями 191 та 358 Кримінального кодексу України.

У рамках оперативно-слідчих заходів спецслужби викрито протиправну схему отримання необлікованої деревини у державних лісгоспах та її обробки на окремих приватних лісопереробних підприємствах області. Триває перевірка причетності до оборудок з деревиною службових осіб державних лісогосподарських підприємств.

За фактом завданої шкоди екологічному середовищу лісових масивів Карпатського регіону СБУ ініційовано проведення перевірки фахівцями Державної екологічної інспекції. За її результатами виявлено порушення керівником одного з держлісгоспів природоохоронного законодавства, державі завдано збитків на майже півмільйона гривень.

 Прес-служба УСБУ в Чернівецькій області

ДОВІДКОВО:

Водночас, як повідомляє прес-служба Держлісагентства, тільки тотальний контроль за обігом деревини допоможе знищити корупційну складову. 

 Потрібна єдина система електронного обліку деревини для всіх, щоб неможливо було виписувати накладні від руки. Із впровадженням електронної бази, доступ до неї отримають правоохоронці та митники, і ми переведемо всіх постійних лісокористувачів на ТТН-ліс, для внутрішнього переміщення лісу. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич на своій сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що у Євросоюзі діє Регуляція № 995, яка забороняє імпорт в ЄС деревини та виробів з неї, якщо походження сировини не буде доведено. А в Україні постійно лунають закиди, мовляв, ми дозволяємо вивозити незаконне дерево.

«Проте, не все так однозначно. Cертифікати на деревину видаються територіальними органами Держлісагентства. Тобто, покупець зобов'язаний прийти до нас і показати всі документи. От тільки управлінню дається доба на їх перевірку. За такий короткий час просто фізично неможливо це зробити. У результаті, якщо є всі підписи, всі печатки, ми просто зобов'язані видати сертифікат, оскільки за неправдиву інформацію несе відповідальність той, хто подає документи», - підкреслила Христина Юшкевич.

За її словами, облуправління технічно не можуть відслідкувати корупційні чинники, це не в їх компетенції виявити підробку документів: «Ось так, через недосконалість законодавства, незаконну деревину спокійно узаконюють. І тільки постфактум, коли правоохоронці виявлять певні порушення, вдасться з'ясувати справжнє походження лісу», - сказала Христина Юшкевич.

Т.в.о. Голови Держлісагентства наголосила на тому, що після впровадження системи електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів походження лісу можна буде перевірити будь-де і в будь-який момент. «Це не тільки знищить корупційну складову, але і створить всі умови для тотального контролю за обігом деревини», - підкреслила Христина Юшкевич.

 

1