NASA представило міні-гелікоптер, який відправлять досліджувати Марс вже влітку 2020 року (+ВІДЕО)

NASA представило міні-гелікоптер, який відправлять досліджувати Марс вже влітку 2020 року (+ВІДЕО)

05.05.2020, 10:17
Американське аерокосмічне агентство NASA представило гелікоптер, який має відправитися на Марс для дослідницької роботи вже влітку 2020 року. Ім’я для апарата обрала 11-класниця.

Про це повідомляє прес-служба NASA.

Так, учениця старшої школи в Алабамі Ваніса Рупані перемогла на конкурсі NASA з обрання імені гелікоптера — вона запропонувала назвати його Ingenuity («Винахідливість»).

Цей апарат стане частиною місії Mars 2020, в межах якої на Червону планету відправлять марсохід Perseverance («Наполегливість»).

Завданням міні-гелікоптера вагою 1,8 кілограма та діаметром 1,2 метра буде вивчення Марса з повітря — він може зависати на 30 секунд і робити знімки у високій якості двома камерами. Зокрема Ingenuity зможе допомогти вивчити важкодоступні ділянки, як от печери, кратери, скелі.

Місія Mars 2020 має стартувати у проміжок між 17 липня та 5 серпня. Сісти на поверхню Марса ровер разом з міні-гелікоптером має 18 лютого 2021 року — у кратері Джезеро. 

 

Нагадаємо, назву для марсохода Perseverance також обирали за допомогою дітей. У межах місії Mars 2020 науковці продовжать вивчати Марс й шукатимуть ознаки життя на цій планеті. Зокрема вважається, що кратер Джезеро, куди посадять марсохід, ймовірно був дельтою річки.

Група японських учених знайшла в метеориті, який упав на Землю з Марса, органічні сполуки, що містять азот. Це вказує на те, що колись на Червоній планеті могло існувати життя — адже азот є невід’ємною складовою всіх відомих на сьогодні життєвих процесів.

Про свою знахідку вчені з Японії повідомили в науковому виданні Nature Communications.

Вони досліджували метеорит, який відколовся від Марса близько 16 мільйонів років тому. На Землі його знайшли в Антарктиці в 1984 році.

Раніше вже було відомо, що цей метеорит, який назвали ALH84001, містить вуглецеві сполуки, які, як вважають учені, сформувалися від певної солевмісної рідини на Марсі близько 4 мільярдів років тому.

Утім через те, що ALH84001 невизначено довго був на Землі, було важко сказати, що саме на ньому має марсіанське, а що — земне походження. За допомогою нових технологій японські вчені, як стверджується, змогли це зробити.

Наразі важко сказати, як саме виникли ці азотовмісні сполуки, але в будь-якому разі це перші докази того, що колись Марс міг бути подібним до Землі й придатним до життя.

«У ранні періоди історії Сонячної системи Марс, найімовірніше, був засипаний значними кількостями органічної речовини, приміром, із метеоритів, комет і пилових частинок із високим умістом вуглецю», — пояснює Ацуко Кобаяші, науковець Токійського технологічного інституту, який брав участь у дослідженні.

1