Нардепи не голосують за спецконфіскацію, щоб представники колишнього режиму встигли переоформити кошти з одних офшорів на інші, - джерело

Нардепи не голосують за спецконфіскацію, щоб представники колишнього режиму встигли переоформити кошти з одних офшорів на інші, - джерело

20.10.2016, 17:57

Арсеній Яценюк звертається до Президента, щоб Глава держави зустрівся зі своєю фракцією і парламент ухвалив справедливе рішення щодо конфіскації вкрадених режимом Януковича коштів.

«Необхідно, щоб Президент в найкоротші терміни не просто дав вказівку своїй фракції, а й зустрівся з фракцією, і український парламент нарешті прийняв законне і справедливе рішення, що дає можливість конфіскувати 1,5 мільярда доларів режиму Януковича» , - наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк журналістам у Верховній Раді у середу, 20 жовтня, після того, як парламент вкотре не включив до порядку денного законопроект про повернення вкрадених активів.

Арсеній Яценюк нагадав, що Президент України підтримав двічі публічно позицію щодо необхідності ухвалення даного законопроекту: «Мене турбує поведінка фракції «Блок Петра Порошенка», коли Президент звертається до своєї фракції, а фракція дає тільки половину голосів за ухвалення закону про встановлення справедливості і конфіскації активів колишнього режиму. Це непристойно».

«У мене є припущення, чому даний законопроект не голосується. Чим довше не голосується цей закон, тим більші шанси, що за сценою проходять переговори, і колишні представники режиму переоформлюють ці кошти з одних офшорних компаній на інші. З тією метою, щоб потім, через рішення чи українських, чи міжнародних судів вивести ці кошти за кордон, і український народ не повернув гроші, які були викрадені з Державного бюджету», - наголосив він.

Закон про спецконфіскацію, підкреслив він, дає можливість конфіскувати арештовані Урядом Арсенія Яценюка кошти, що були вкрадені з Державного бюджету України режимом Януковича та виведені на 42 офшорні компанії, «які не мають власників, окрім людей, наближених до Віктора Януковича»: «Ці кошти зараз знаходяться в Державному Ощадному банку у вигляді грошових коштів та державних цінних паперів. Відповідно до рішення суду і рішення попереднього Уряду вони арештовані. І вони повинні бути звернені до доходів Державного бюджету».

Арсеній Яценюк наголосив, що фракція «Народний фронт» пропонує 50% з цієї суми направити на національну безпеку і оборону: «Це Міністерство оборони, Національна гвардія - безпосередньо для українських вояків».

50% цих коштів фракція пропонує направити на соціальну допомогу для 9 мільйонів громадян України: «6 мільйонів пенсіонерів, які отримають разову фінансову виплату у розмірі 1130 гривень. І 3 мільйони бюджетників - це вчителі, лікарі, які отримають так само разову виплату у розмірі 1400 гривень».

«Тому питання номер один – це невідкладне голосування за закон, який дає можливість конфіскувати 1,5 мільярда доларів і відправити їх безпосередньо до доходів Державного бюджету. Цей закон дасть можливість і надалі конфісковувати кошти, які були так само вкрадені через корупційні діяння попереднім режимом», - підкреслив лідер «Народного фронту». 

«Це питання політичного авторитету і коаліції, і в цілому української влади. І це питання виживання країни на 2017 рік», - наголосив Арсеній Яценюк.

ДОВІДКОВО:

Верховна Рада вчергове відмовилася включити до порядку денного сесії урядовий законопроект про повернення державі вкрадених активів.

Спікер Андрій Парубій кілька разів ставив це рішення на голосування, наголошуючи, що мова йде не про розгляд законопроекту, а лише про його включення до порядку денного сесії, однак щоразу за це голосували менш ніж 200 депутатів.

"Це поганий знак для початку нашої роботи, колеги", – сказав він в результаті.

Як відомо, Кабінет міністрів 14 вересня затвердив і направив до Верховної Ради законопроект про спецконфіскацію, що дозволяє в досудовому порядку заарештовувати кошти та інші активи, отримані злочинним шляхом.

Депутати вже пробували раніше включити його у порядок денний, однак з цього нічого не виходило.

Кабмін заклав у державний бюджет на 2017 рік надходження від спеціальної конфіскації коштів корупціонерів суму у 10,5 мільярдів гривень.

Раніше Раді пропонувалися декілька законопроектів про спецконфіскацію майна, вкраденого попередньою владою, однак жоден з них не знаходив підтримки депутатів. Основним аргументом критиків таких законопроектів є побоювання, що він дозволить безперешкодно відбирати майно звичайних людей і вони не зможуть себе захистити.

1