
На війні із хворобою буковинці втратили вже майже дві роти людей: сьогодні знову понад дві сотні заражених
Офіційна інформація від голови Чернівецької облдержадміністрації Сергія Осачука про ситуацію із захворюваністю в області.
Сьогодні, 24 серпня, у Чернівецькій області зафіксували 204 нових випадків інфікування коронавірусом. Чернівецький обласний лабораторний центр дослідив цього дня 564 зразки аналізів.
Про це у Фейсбук повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, пише ІА АСС.
Водночас, 29 буковинців сьогодні одужали від коронавірусу. Всього на Буковині зафіксували 9 371 випадків інфікування COVID-19. 5920 пацієнтів перебороли цю хворобу.
Нагадаємо, вчора, 23 серпня, в області зафіксували 241 новий випадок за добу.
- 259 буковинців уже померли від COVID-19. Знаю, що дехто вважає – це небагато, - розповів Сергій Осачук 23 серпня. - Адже в області нас близько 900 тисяч. Але хочу нагадати, що у бойовій роті – від 120 до 150 вояків. Отже майже дві роти ми втратили на цій війні із хворобою. Тому закликаю не робити поверхових висновків і пам’ятати про цінність людського життя. Бережіть себе та близьких!
У Чернівецькій обласній лікарні сьогодні, 24 серпня, помер молодий пацієнт, якому було 32 роки.
Про це розповіла лікар-інфекціоніст медустанови Ольга Кобевко на своїй сторінці в Facebook.
"Сьогодні ми мали втрати. Помер дуже молодий пацієнт - 32 роки. Кожен повинен спочатку задуматися про дурниці, які ви читаєте, що коронавірус є легким, або навіть, що його не існує", - говорить Кобевко.
Крім цього, за її розповідями, зараз в лікарні перебувають 78 хворих з коронавірусом, шестеро з них - у важкому стані. Крім того, пацієнти з COVID-19 продовжують надходити.
Ольга, працює з хворими COVID-19 в "червоній" зоні, вона дуже обурена тим, що в регіоні масово ігнорують карантин.
"У нас шість критичних пацієнтів і тільки чотири точки кисню. У той же час проходять мітинги людей, які працюють на ринках і в ресторанах за те, щоб їх не закривали", - розповідає Ольга Кобевко.
За її словами, медична система повинна бути забезпечена в повному обсязі.
"А не так, як ми переводили одних хворих на кисень, а інших на концентратор", - говорить лікар і додає, що зараз в лікарні недостатньо кисню.
Також, на її думку, в країні потрібен не тільки карантин, але і строгий контроль за дотриманням обмежувальних заходів.
"До мене звернулася жінка, яка приїхала з Італії на весілля. Після цього у неї з'явилися симптоми хвороби. Я поцікавилася, чи є в Італії зараз весілля - вона сказала, що ні. Тоді я запитала, чому тут пішли на весілля? Вона відповіла: "Це ж Україна". В Італії величезні штрафи за порушення карантинних обмежень", - розповіла Ольга Кобевко.
Лікар зазначила, що місць для хворих з коронавірусом стає все менше, а ситуація з наповненістю в Чернівецькій обласній лікарні наближається до квітневого піку, коли там було 90 пацієнтів.