
На територіях Хотинського, Сокриянського та Кельменецького районів прокурори побачили численні факти забудови і господарської діяльності у прибережній стометровій смузі Дністра, на які не реагує влада
Опрацюванням публічної кадастрової карти України встановлено, що прибережна захисна смуга річки Дністер 100 метрів від урізу води використовується з порушенням вимог водного та земельного законодавства.
Зокрема, на територіях Хотинського та Кельменецького районів встановлено непоодинокі факти засадження земельної ділянки прибережної захисної смуги Дністровського водосховища сільськогосподарськими культурами на відстані 15-20 м від урізу води.
На територіях Кельменецького та Сокирянського районів виявлено ряд об’єктів нерухомого майна, розміщених в прибережній захисній смузі.
Незважаючи на вимоги ст. 152 Земельного кодексу України, якою передбачено право власника земельної ділянки або землекористувача вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, органи державного контролю та органи місцевого самоврядування самоусунулися та не вживають заходів до відновлення інтересів держави та приведення земельних ділянок у попередній стан.
За результатами оперативної наради заплановано низку заходів з метою реагування на виявлені порушення земельного законодавства при використанні прибережної захисної смуги річок області.
Козак поспішає узаконити самовільний захват прибережної смуги у Ломачинцях, - джерело
ДОВІДКОВО:
Під головуванням прокурора області Адріана Дутковського проведено оперативну нараду з контролюючими та правоохоронними органами щодо дотримання органами державної влади та місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства при використанні земель прибережної захисної смуги вздовж річки Дністер, а також повноти вжитих заходів щодо усунення порушень законодавства.
У нараді взяли участь керівники ГУ Держгеокадастру у Чернівецькій області, Басейного управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, НПП «Хотинський», Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Відповідно до вимог ст. 60 Земельного кодексу України, вздовж водойм з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги.
У прибережних захисних смугах уздовж річок та навколо водойм забороняється розорювання земель, а також садівництво та городництво, зберігання та застосування пестицидів і добрив, будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.