На дорожні роботи цього року для Буковини передбачені асигнування на рівні минулого року
Голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв під час ефіру на телеканалі "Чернівці" у четвер сказав, що без якісних доріг розвиток області неможливий.
"Я неодноразово казав, що 2013 рік буде роком доріг на Буковині, і це повинні відчути люди", – сказав губернатор, передає прес-служба ОДА.
За його словами, область уже має стартові кошти з державного бюджету на ці цілі у сумі 54 млн. гривень. За підсумками І кварталу після розподілу додаткових коштів область очікує на додаткові асигнування.
"Сьогодні уже визначено об’єкти, на яких треба провести необхідні роботи найшвидше. Це, зокрема, ремонт ділянки об’їзду м. Хотин на автомобільній дорозі Житомир – Чернівці, роботи на 2 мостах: Маршинці – Лунка та у с. Звенячин через річку Дністер, який з’єднує Чернівецьку та Тернопільську області, інші важливі об’єкти дорожнього господарства", – сказав Михайло Папієв.
Він також зазначив, що майже 2 тис. км доріг області увійшли до доріг державного значення, і в цьому є як позитив, так і негатив.
"Позитив у тому, що це у перспективі дає нам можливість для утримання цих доріг більше розраховувати на державний бюджет, а негатив – неврахування у цьогорічному бюджеті додатково видатків на утримання цих доріг. Фактично, цього року для області передбачені асигнування на дорожні роботи на рівні минулого року", – відзначив Михайло Папієв.
Джерело: molbuk.ua
Як повідомили BukNews в прес-службі управління СБУ, встановлено, що восени 2011 року Службою автомобільних доріг в Чернівецькій області було укладено угоду з підрядником – київською приватною фірмою, на виконання поточних робіт з ремонту ділянки автодороги державного значення на загальну суму понад 28,9 млн. гривень. Уже через місяць, на підставі акту виконаних робіт, підписаного виконавцем та замовником, з державного бюджету було перераховано обумовлену угодою суму.
Однак у ході перевірки, ініційованої СБУ, працівники Держфінінспеції області та незалежні експерти з’ясували, що під час здійснення ремонту дороги будівельники не дотримувалися технологічних вимог. Облаштування вирівнювального шару асфальтобетону траси в повному обсязі не виконано, в наслідок чого різниця у вартості реальних та заявлених робіт і матеріалів становить понад 3 млн. 414 тис гривень. Відповідальні посадові особи фірми-підрядника та служби автомобільних доріг, зловживаючи службовим становищем, внесли до актів виконаних робіт та фінансової документації завідомо неправдиві дані щодо обсягів ремонтно-відновлювальних робіт, внаслідок чого привласнили чималі державні кошти.
Раніше ми повідомляли:
Папієв підхопив передвиборче гасло Куліша п'ятирічної давнини
31.08.2012, 13:56
Голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв під час прямого ефіру на телеканалі «Чернівці» у програмі «Пряма відповідь» повідомив, що наступний рік стане роком доріг на Буковині. «Маємо розуміти, що цього року усі зусилля та державні кошти були спрямовані переважно на будівництво чи ремонт великих державних магістралей, - наголосив керівник крайової виконавчої влади. - Це потрібно було зробити, позаяк ми приймали чемпіонат з футболу Євро-2012, і, до слова, достойно провели ці європейські змагання. Втім, навіть за такого лімітованого фінансування, Чернівецька область отримала 67 млн. гривень на капітальний ремонт та утримання доріг, а також на відновлення об’єктів, що постраждали внаслідок повеней 2008 та 2010 років». Керівник крайової виконавчої влади відзначив, що найближчим часом розпочнеться капітальний ремонт автодороги від Атак до Недобоївців в Хотинському районі, а наступного року - від державного кордону до Недобоївців та Новодністровська. За словами Михайла Папієва, «оскільки дороги в області капітально не ремонтувались по 20-30 років, то відкладати далі цю нагальну роботу вже немає куди», тому наступного року ремонт і будівництво доріг в регіоні, причому не лише загальнодержавного, але й місцевого значення, стане пріоритетом у роботі крайової влади. «Ми розуміємо, що без якісних доріг динамічний розвиток краю неможливий», - підсумував глава облдержадміністрації.
Рік доріг на Буковині оголошено вже не вперше. Востаннє це робив голова Черінвецької ОДА Володимир Куліш, який оголосив 2008 рік «роком доріг». Про це повідомив начальник Головного управління регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури Олександр Лієв. – Це не нове гасло - це проект, який ми будемо спільно втілювати у життя: не лише силами дорожників, але й за участю представників усіх рівнів влади та громад, - зазначив пан Лієв. Наразі нині 47 відсотків доріг в області гравійні. А відтак наступний рік стане переломним у галузі шляхобудівництва Буковини. Зокрема, наступного року обласна влада планує залучити у дорожнє будівництво та капітальний ремонт втричі більше коштів, аніж цьогоріч. До прикладу, якщо 2007 року сума на ці потреби становила майже 120 мільйонів гривень, то у новому році планують залучити понад 300 мільйонів гривень. – Ці кошти маємо намір акумулювати за рахунок державних субвенцій, за рахунок спільних дій органів місцевого самоврядування, які повинні передбачити у своїх бюджетах кошти на розвиток доріг, а також за рахунок місцевих громад, - зазначив начальник Головного управління регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури. Залучення коштів громад потрібне не так через дефіцит коштів, як через позитивний досвід попередньої співпраці влади і громад щодо ефективного громадського контролю за освоєнням коштів там, де учать у фінансуванні брала громада. Досвід засвідчив, що оголошення 2007 року на Буковині «роком медицини» дало значні зрушення у цій галузі.




КОМЕНТАРІ (1)
Хай розкаже детально як в області тирили шалені гроші на ремонті доріг і відкрито кримінальну справу. Вчора по телебаченню прозвучала ця інформація. То ж якщо гроші виділяються з бюджету то треба ремонтувати дороги, а не тирити. А де ж контролюючі органи?
До Папієва
16 лютого 2013 18:59